Kuveyt Türk ve BODER’den Turizmcilerin Leasing ve GES Projelerine Finansman Desteği

Reel sektöre desteğini artıran Kuveyt Türk ile Bodrum Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği arasında, turizmcilerin, güneş enerji santrali projelerinde finansmana kolay ulaşmasını sağlayan iş birliği protokolü imzalandı. Turizm alanında bir ilk olan anlaşma, otellerin önemli harcamalarından olan enerji ihtiyacını sürdürülebilir kaynaklarla çözecek. Anlaşma kapsamında turizmcilere, avantajlı koşullarla leasing ve GES projelerine finansman sağlanacak.

Yenilenebilir enerji alanındaki finansman desteğini artıran Kuveyt Türk, bu alanda iş birliği protokolleri imzalamaya devam ediyor. Kuveyt Türk, Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden Bodrum’da faaliyet gösteren, otel, turistik tesisler ve işletmelerin çatı kuruluşu Bodrum Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (BODER) ile leasing ve Güneş Enerjisi Santrali (GES) alanında iş birliğine gitti. Turizm alanında bir ilk olarak düzenlenen iş birliği protokolü, 2 Aralık 2022 Cuma günü BODER Genel Merkezi’nde Kuveyt Türk KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Delipoyraz ve BODER Başkanı Ömer Faruk Dengiz tarafından imzalandı.

“GES, Bodrum’un güvenli ve temiz enerjiye kavuşabilmesi için çok büyük bir fırsat”

GES projelerinin enerjide dışa bağımlı olan ülkemiz ve Bodrum için çok büyük bir fırsat barındırdığını vurgulayan BODER Başkanı Ömer Faruk Dengiz ise “Ülkemizin gözbebeği turizm destinasyonu Bodrum, her geçen yıl artan turizm potansiyeliyle önemli bir enerji talebine sahip bulunuyor. İlçemizde sayısı artmaya devam eden turistik tesis, otel ve işletmelerin enerji ihtiyaçlarının yenilenebilir enerjiyle karşılanması için Kuveyt Türk ile güçlerimizi birleştiriyoruz. GES, Bodrum’un güvenli ve temiz enerjiye kavuşabilmesi için çok büyük bir fırsat. BODER’e üye kurumların yenilenebilir enerji için finansman ihtiyaçlarını en makul ve en hızlı şekilde karşılamak üzere böylesi önemli bir iş birliği protokolünü hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz. Bodrum’umuzdaki turizm işletmelerinin yenilenebilir enerji finansmanına ulaşmasına yönelik gösterdikleri çabalar için Kuveyt Türk’e teşekkür ediyoruz” diye konuştu.