1. Bodrum Uçurtma Festivali – 2009 

Bodrum’da ilk Festivalimizi 2009 yılında Gümbet Değirmenlerde gerçekleştirdik. Bodrum’un ilk uçurtma festivalinin startını Bodrum Belediyesinin ve sponsorlarımızın destekleri hayat geçirdik. Bodrum’da ilk kez bütün etkinliğin ücretsiz olduğu konsepti Bodrum’la tanıştırdık. Festival Kültürüne bambaşka bir yaklaşımla uçurtmalar, tüm yiyecek içeceklerin ücretsiz olduğu festivalimiz o günlerde büyük yankı yaptı.

2010 Yılında Uçurtma Festivalimizin 2.cisini düzenledik. 

Tüm esnaf hareketi ile birlikte gerçekleştirilen 2. etkinliğimizde de yine aynı konsept ile tüm etkinliğimizde çocuklar ücretsiz etkinlikte doyasıya eğlendi. Okulların gösterileri, DJ performans animasyon gösterileri, ücretsiz binlerce uçurtmanın dağıtıldığı etkinlik turistlerin de katılımları ile ayrı bir renk sergiledi.

2011 Bodrum Bahar Şenliği

2011 Yılında 3. Kez düzenlediğimiz etkinliğimizde aynı isimle bir başka etkinliğin daha olması sebebi ile Bahar etkinliği olarak aynı konsept ile anneler gününde yine uçurtma festivalimizi gerçekleştirdik. Tüm etkinliklerin ücretsiz olduğu bu festivalimizde uçurtmalar, yiyecek, içecekler, animasyon gruplarının gösterileri, Tema vakfından seminer ve çam fidesi hediye ettik. Anneler günü olması sebebi ile etkinliğe gelen annelerimize altın nazar boncuğu hediye ettik. Binlerce karanfil dağıttık. Onlarca firmanın sponsor olduğu Tango restorant, İzmir Kumru ve daha onlarca firmanın desteklediği , Bitez dondurmanın dondurmaları ile destek verdiği  etkinlikte bulunan tüm yiyecek, içecek ve uçurtmalar ücretsiz olarak sunuldu. Etkinliğimiz Bodrum’da yapılan ilk ücretsiz ikramların da olduğu  festival olarak Bodrum’da bir tarih başlattı.

Bodrum 1. Çocuk Festivali  – 2018

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Kaymakamlığı ve sponsorlarımızın Destekleri ile gerçekleştirilen Festivalimizde Etkinlik konseptimizi daha farklı konularda işledik.  Bodrum Belediye Meydanında yine 1 ilke imza attık ve meydanda 1 güne sığamayacak kadar dolu dolu bir etkinlikle çocuklarımızı eğlendirdik. Merkeze kurulan dev oyun parkında çocuklar gün boyu doyasıya eğlendi. Uzay küresinde uzay ile ilgili bilinmeyenleri gördüler. Minik şefler yemek yarışmasında doyasıya eğlendiler. Seramikten objeler yaparak gün boyu eğlendiler. Resim yarışmasına katılıp başarı belgelerini aldılar. Minikler ve gençler  Folklor ekiplerince yerel oyunlar sergilendi. DJ Vedat Sarı gün boyu canlı performans ile etkinlikte bizlerleydi. Anneler gününe özel etkinliğimizde annelerimize Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından binlerce saksıda çiçek hediye edildi. Çok özel ve unutulmaz bir etkinlik oldu her zamanki gibi…..

2. Bodrum Çocuk Festivali  – 2019

2. kez düzenlenen Festivalimizde yine çocuklar çok eğlendi yine bütün etkinliklerimiz ücretsizdi. Bodrum Belediyesi Kadınlar ağacında düzenlenen etkinliğimiz Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi, Bodrum Kaymakamlığı tarafından desteklendi. Bu etkinliğimizde yine çocuklar çok eğlendi. Oyun parkında gün boyunca doyasıya günlerini geçirirken, bir başka etkinlikte yoga yaptılar. Bando gösterisi yaptık.  Çocukların yüzleri boyandı. Resim yaptılar, ücretsiz dağıtılan masal kitapları onları hem sevindirdi hem de kitap sevgisini bir kez daha pekiştirdi. JCI Bodrum tarafından  Ücretsiz olarak dağıtılan  tohumlarla tanıştılar. Annelerimize ücretsiz fideler dağıtıldı.

Bodrum Çikolata & Kahve Festivali  – 2022

bodrumcitylife.com olarak hayata geçen Festivalimizde ilk yaptığımız markamızı ve etkinlik adımızı koruma altına almak oldu. Daha önceki yıllardan edindiğimiz tecrübe ile artık sadece bize ait olan ve taklit edilmesi halinde cezai maddeleri bulunan bu etkinliğimizi ilk olarak OASİS Alışveriş merkezinde hayata geçirdik. 20 çok özel üretici firma ile çikolata ve kahve kokan 2 günlük etkinliğimizi binlerce kişi ziyaret etti. Bordo Home sponsorluğunda onlarca hediye dağıttık. 2 gün boyunca herkese ücretsiz, su, kahve ve çay ikram ettik. Muğla genelinde çeşitli Pastacı ve Ahçıların üye olduğu STK’larında destek verdiği etkinliğimizde Bodrum Kalesi Pastamız çok beğenildi. Ulusal ve yerel basında yüzlerce haberimizin çıktığı etkinliğimizin PR’ını Gülçin Yeşilyurt, Etkinlik içeriği ve koordinasyonu Gülay Ece Harmandaoğlu gerçekleştirdi.  Katılan firmalarında oldukça güzel dönüşler aldığı etkinliğimizin sürekliliği için çalışmalarımız devam edecek.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Bodrum Girişimci ve Üreten kadınlar Festivali – 2022

Bodrum Atatürkçü Düşünce Derneği ile birlikte OASİS alışveriş Merkezinde hayata geçirdiğimiz etkinlikte içerik ve koordinasyonu biz üstlendik. Stantların koordinesinden, konserlere, 29 Ekim Pastasından, Atatürk sergisi kokteyline, Vals gösterisinde, toplu zeybek oynanmasına kadar tüm etkinliğin organizasyonunu gerçekleştirdik. Tüm gelirin ADD Bodrum Şubesine bağışlandığı etkinlik büyük bir ilgi ile karşılandı.

Bodrum Girişimci Üreten Kadınlar Yılbaşı Alışveriş Şenliği  – 2022

Bodrum merkezde düzenlediğimiz sokak şenliğimizde 1 gün süre ile üreten kadınlarımız ile etkinlikte beraberdik. Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından rengarenk Muhteşem süslemelerin arasında yer aldığımız 1 günlük bu özel etkinliğimizde çok özel ürünleri ile onlarca firma bizlerle beraberdi. Sponsor firmalarımız tüm gün boyunca ücretsiz çay, kahve, çeşitli yiyecekler, ücretsiz bardak su ve gün boyu Dj Vedat Sarı ile eğlenceli bir ortamda güzel bir gün geçirdiler. Yaptığımız çekilişte kazananlar hediyelerini Bordo Home ve diğer sponsorlarımızdan teslim aldılar. Çekiliş gelirimizi her zamanki gibi bir derneğimize bağışladık.

2. Bodrum Çikolata & Kahve Festivali  – 2023

Bodrum Belediyesi Destekleri ile OASİS Alışveriş merkezinde 2. festivalimizi gerçekleştirdik. Her sene çok daha fazla çikolata & kahvenin yer almaya başladığı etkinliğimizde çok özel üreticilerimizi bir araya toplamayı başardık. 3 gün boyunca kahve kavuran firmamız Varona Cafe  ile tüm OASİS’i mis gibi kahve kokuları ile sardık. Hatay’dan, Bodrum’a onlarca kahve firması ile etkinliğimizi çeşitlendirdik. Bodrum’da üretim yapan butik çikolata üreticilerini ve Bodrum Çikolata müzesini bu yıl etkinliğimizde misafir ettik. Workshoplar düzenledik. Çikolata yapımını anlattık. Diyetisyenlerimiz ile atölyeler düzenledik. Bu sene her zamanki gibi DJ Vedat Sarı bizlerleydi. Çok eğlendik çok güzel anılar ile etkinliğimizi tamamladık. Binlerce ziyaretçi ile başarılı etkinlikler arasında yerimizi aldık.

23 Nisan Çocuk Şenliği – 2023 

ADD ile koordineli olarak düzenlediğimiz şenliğimiz OASİS Alışveriş merkezinde gerçekleşti. Çocukların aradığı onlarca etkinliği buluşturduğumuz bu etkinliğimizde, Bodrum bandosu, kahkaha yogası, Işıltılı masallar, Palyaço gösterisi, Seramik atölyesi, Çocuklara fondi atölyesi, yüz boyama ve daha pek çok eğlence 3 gün boyunca çocuklar için koordine edildi. Festivalin kermes geliri ADD Bodrum Şubesine bağışlandı.

Bodrum Girişimci Üreten Kadınlar Bayram Şenliği 2023 

Bitez Arasta Çarşı’da   Kurban Bayramı öncesinde üreten kadınlarımızın ürünlerini sergileyebilecekleri bir etkinlik düzenlemek istedik. Oldukça kalabalık bir katılımın olduğu etkinliğimizde Karma Astrolog R. Meryem Aykurt 3 gün boyunca alışveriş yapanlara ücretsiz danışmanlık yaparak Festivalimize renk kattı.

Bodrum Pet Fest  2023 

Bodrum’da ilk kez düzenlenen Bodrum Pet Fest 20 -21 – 22 Ekim tarihlerinde Oasis Bodrum Alişveriş merkezinde gerçekleşti. Bodrum Belediyesi ve Oasis Bodrum Alışveriş merkezinin destekleri  ile Bodrum’da ilki gerçekleşen Bodrum Pet Festivali, 20-22 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleşiyor.  Festivalde Hermos  sponsorluğunda  Bodrum Geçici Hayvan Barınağına ve Bodrum  Hayvan Hakları Derneğine mama bağışında bulunuldu.  20-22 Ekim tarihlerinde saat 10.00 ile 20.00 arasında gerçekleşen  “Bodrum Pet Fest” etkinlikleri farklı yaş gruplarına hitap ederken, Kültürel ve sanatsal faaliyetler, eğlenceli aktiviteler, çocuklara yönelik söyleşi ve etkinliklerle renklendi. Festivalde Tiyatro sanatçısı Melek Şahin mama kabı worksop ile 2 gün boyunca çocuklarla birlikte oldu.  Tiyatro sanatçısı Mihriban Er’in anlatımı ile Pisi Kolojik hikaye kitabı çocuklarla eğlenceli dakikalar yaşattı.  Eğitmen Okan Yurtbil ise 2 gün boyunca  arama kurtarma köpeklerini eğitimi nasıl olur çözüm odaklı sohbetleri ile festivalde  ziyaretçilere pek çok bilgiler verdi.  Tüm etkinliklerin ücretsiz olduğu Festivalde Ziyaretçilerin Can Dostlarla keyifli vakit geçirmesi sağlandı.  Festival boyunca Hermos sponsorluğunda ziyaretçilere  ücretsiz mama dağıtıldı. Sponsorların destekleri ile  Bodrum Hayvan Hakları derneğine de mama bağışı yapıldı. 1 ton mamanın bağışlandığı etkinlikte hem çocuklar hem can dostlar hemde stand açan katılımcı firmalar dolu dolu 3 gün geçirdi.   Bodrum Hayvan Hakları Derneği yararına yapılan çekiliş sonunda gelirin tamamı derneğe makbuz karşılığında bağışlandı. Miss Paw firmamızın ücretsiz olarak verdiği mamalar haricinde, Festival’in Sosyal Sorumluluk projesinde Bodrum Hayvan Hakları Derneği yararına yapılan çekilişe ürün desteğinde bulunan firmalar   arasında olan Bordo Home, Cleapet Ezgi Matur, Hermos, Natural Bastet kedi kumu, Petadora, Kuccu Kuccu, Oyapet, Magic Power tarafından festivalimize gönderilen hediyeler çekilişe katılanlara verildi. Bizlerde seneye tekrar görüşmek üzere diyerek festivalimizi sonlandırdık.

Bodrum Belediye Meydan’ında 2. Bodrum Girişimci &Üreten Kadınlar Yılbaşı Alışveriş Şenliği düzenlendi. Bodrum Belediyesi, Türkiye Sakatlar Derneği ve Sağlıklı Yaşam Derneği’nin katkılarıyla düzenlenen etkinlikte kadın girişimciler el emeği ürünlerini tanıttı. Kadın girişimcilerin yılbaşı hediye alışveriş stantları vatandaşlara sunuldu. Gün boyu süren etkinlikte çocuklara yüz boyama, ses- nefes terapi ve meditasyon ve DJ Vedat Sarı’nın müzikleri ile eğlenildi. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, CHP İlçe Başkanı Tuna Işın ve CHP Kadın Kolları Başkanı Umut Anıl Özdoğan şenliğe ziyarette bulundular. Başkan Ahmet Aras, tek tek bütün stantları gezerek her bir üreticiye hayırlı olsun dileklerinde bulundu ve stantlardan alışveriş yaptı. Başkan Aras yaklaşık bir saat kadar durduğu şenlikte üreten kadınlara her zaman desteğinin olacağını ve her ay geleneksel olarak aynı yerde tekrarlanması için gerekli çalışmaların yapılabileceğini söyledi. Etkinliğin organizasyonunu düzenleyen Gülay Ece Harmandaoğlu şunları dile getirdi; “Bugün hava çok güzel ve geçen sene ilkini gerçekleştirmiştik. Bu sene ikincisini gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 40 tane katılımcımız var. Herkesin kendi el emeğidir. Bodrum’da üretici kadınlarımıza destek vermek için yaptığımız etkinliğimizin ikincisini bu sene düzenledik. Gördüğünüz gibi üretici tasarımcılarımız var. Evde yapılan çikolatalarımız mumlarımız çantalarımız, tokalarımız, örgü bebeklerimiz var. Yani şöyle bir baktığınız zaman bir hayli katılımcımız oldu. Türkiye Sakatlar Derneği Esma Ezenel ile birlikte yaptık. Dernek yararına bir çekiliş yaptık. Bodrum belediyemiz etkinliğimizi destekledi Ahmet Aras başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Belediyemizin büyük katkısı var” Türkiye Sakatlar Derneği Bodrum Şube Başkanı Esma Ezenel ise “Gülay hanıma ve Bodrum Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. Bodrum belediyesi hiçbir zaman desteklerini esirgemiyor. Derneğimize her zaman destek verilmiştir” dedi.

2. Bodrum Girişimci Üreten Kadınlar Yılbaşı Alışveriş Şenliği 2023