MICHELIN Rehberi’nin Türkiye Haritasına Bodrum’da Ekleniyor

Michelin, Türkiye’deki seçkisine Bodrum’un da dahil olduğunu duyurmanın mutluluğunu yaşıyor.  Bodrum için ilk kez gerçekleşecek restoran seçimleri, rehberin İstanbul’daki ikinci seçkisi ile birlikte 9 Kasım 2023 tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek özel bir törenle duyurulacak.

Türk turizm destinasyonlarından biri olan Bodrum ise, otantik ve deniz lezzetleri ile parlayan Türk restoranların yanında, Asya ve İtalyan mutfaklarının oldukça popüler olduğu ve dünya mutfaklarından çeşitli seçkiler sunan restoranların harika bir karışımı ile şekilleniyor. Burada yer alan lüks tatil köyleri, yaratıcı olmasının yanı sıra en iyi yemek deneyimini de içlerinde barındırıyor.

MICHELIN Rehberi, tüm destinasyonlarda olduğu gibi Bodrum’un mutfak kültürünü Michelin Rehberi’nin tarihsel ve evrensel metodolojisini temel alarak ön plana çıkaracak ve bulundurdukları en iyi restoranları önerecektir. Sektörün eski profesyonellerini barındıran ve şimdilerde Michelin Grubu’nun tam zamanlı çalışanı olan gizli ve bağımsız Michelin müfettişleri tarafından uygulanan bu metodoloji, sadece sunulan tabağın kalitesine odaklanır ve 5 kritere göre değerlendirme yapar:

–            Ürünlerin kalitesi;

–            Pişirme tekniklerine hakimiyet;

–            Lezzetlerin uyumu;

–            Şefin kişiliğinin yemek deneyimine yansıması;

–            Hem ziyaretler arasında hem de menu genelinde tutarlılık.

 

MICHELIN Rehberi İstanbul, İzmir, Bodrum 2024’ün tüm seçkisi 9 Kasım 2023 tarihinde İstanbul’da düzenlenecek olan MICHELIN Rehberi Seremonisi sırasında açıklanacak. Rehberde yer alan restoranlar, MICHELIN Rehberi internet sitesinden ve ayrıca ücretsiz sunulan IOS ve Android uygulamaları üzerinden paylaşılacak.