Gümüşlük Festivali Love Jazz Quartet Konseri Caz Severleri Büyüledi

Bosfor Turizm’in ana sponsorluğuyla devam eden 19. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, Love Jazz Quartet’i günbatımında kumların üzerinde konuk etti.

Gümüşlük sahilindeki Festival merkezinde gerçekleşen konserde güneşi denizde batıran caz severler, etkileyici bir deneyime tanık oldu. Konserde, ülkemizin davul virüözü Turgut Alp Bekoğlu’na, nefesli çalgılarda Engin Recepoğulları, tuşlu çalgılarda Can Çankaya ve kontrbasta Kağan Yıldız eşlik etti. Herbiri enstrümanında mükemmelliği yakalamış sanatçılardan oluşan Love Jazz Quartet, Bodrumlu caz dinleyicisine, hafızalarından silinmeyecek bir gece yaşattı.

Konser öncesi sürpriz bir performans vardı

Yeşil Yaşam Gümüşlük etkinlikleri, kapsamında İleri Dönüşüm ve Sesli Koro Çocuk Oyunları Atölyesi’ni bir hafta boyunca konuk eden Festival merkezi, Pek-Der’den gelen çocukların verdiği ‘çöp korosuna’ sahne oldu. Love Jazz Quartet’ten önce sahneye çıkan çocuklar çöplerden yaptıkları enstrümanlarla küçük bir performans sergiledi. Yaratıcı drama eğitmenleri Tamer ve Caner Karataş’ın yürütücülüğünde sahneye çıkan çocukların, yaşıtlarına da çevre bilinci, dönüşüm ve farkındalıkla ilgili mesajları, bu kısa ama yaratıcı performansla iletilmiş oldu.

 Ve kumların üstünde “Love Jazz”

Türkiye’nin davul virtüözleri arasında yer alan ilerici müzik konusunda çalışmaları ile bilinen Turgut Alp Bekoğlu, ilk kişisel çalışması “Love Jazz” albümü ile Gümüşlük sahilinde idi… 2019 yılının Ocak ayında yayınlanan albümdeki parçaların yanı sıra Quartet, doğaçlamalarla da büyük alkış aldı.

Dinamik ve etkileyici salınımlar konusunda uzman olan Turgut Alp Bekoğlu, kompozisyonlarıyla da büyük beğeni topluyor. 19. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali kapsamında Suda konserlerinde sahne alan Love Jazz Quartet, programda tamamı Turgut Alp Bekoğlu bestesi olan “Broken Roof”, “Speed of Love”, “Short Experience”, “I Miss You”, “Mind the Gap”, “One Message” ve “Experience of Love” adlı parçaları seslendirdi. Quartet, performansı sırasında jam sessionlara da yer verdi. Program sonunda Bodrumlu cazseverler Love Jazz Quartet’i ayakta alkışladı.