Fedon’un hayatı kitap oluyor

Yazar Servet Şan Fedon’un hayatını yazıyor

Sanat dünyasının usta ismi Fedon’un hayatı kitap oluyor. “Öteki Biz” adlı kitabı yazar Servet Şan kaleme alıyor.

Greek müziğin efsanevi ismi Fedon, hayatını anlatan bir kitap çıkarmak için hazırlıklara başladı. 76 yaşındaki usta isim, “Öteki Biz” adlı kitapta sanat hayatının yanı sıra askerlik anılarını, çocukluk ve gençlik yıllarını, o dönemin mahalle kültürünü ve Rum halkının İstanbul’da Türk halkıyla nasıl dostluk içinde yaşadığını da anlatacak. “Öteki Biz”i organizatör ve yazar Servet Şan kaleme alacak.

Servet Şan ikna etti

Uzun zamandır hayatını anlatan bir kitap çıkarmayı istediğini, ancak anlatacaklarının esere yanlış yansıtılmasından çekindiğini dile getiren Fedon’un Servet Şan’a güveni tam: “Daha önce de yaşadıklarımı anlatıp, hayatımın kitap haline getirilmesini istemiştim. Ancak hassas konuların çarpıtılmasından, anlattıklarımın eksiksiz ve doğru yazılmamasından çekindiğim için vazgeçmiştim. Birçok işte konserler yapıp bolca sohbet ettiğim Servet Şan beni bu konuda ikna etti ve çalışmalara başladık. Ben anlatıyorum, o kaleme alıyor. Kitap bittikten sonra ilk okuyan ben olacağım. İçime sindikten sonra da raflara taşırız artık.”

Kendi hayatını da yazdı

Servet Şan daha önce kendi hayatını ve organizasyon camiasını anlatan bir kitap yazmış, eseri “Keşkelerimi Öldürdüm, İyikilerimle Yaşıyorum” adıyla yayımlanmıştı.