28. Dönem CHP Muğla Milletvekilliği için Bodrum’dan 13 Kişi Aday Adayı

Bodrum’dan  aday adaylık başvurusunda bulunan Bodrumlu 13 adayın üyelere tanıtım toplantısı yapıldı. Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya çok sayıda partili katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından kürsüye gelen İlçe Başkanı Başar Bıyıklı 28. Dönem CHP Muğla Milletvekili aday adaylarının tanıtımı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bıyıklı;  “İktidara yürüdüğümüz bu tarihi süreçte, Bodrumdan da Muğla Milletvekilliği aday adaylığına başvuruda bulunan, her biri kendi alanlarında birbirinden değerli aday adaylarımıza öncelikle huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Bu zorlu süreçte ellerini taşın altına koyarak, görevlerinin ne denli önemli olduğunun bilincinde olarak bu yola baş koydular. Her birinin yollarının açık olmasını temenni ediyorum. Partimiz ve Bodrum için hayırlı olmasını diliyorum. Aday adaylarımızın içinden mutlaka birinin, Muğla Milletvekili olarak seçilmesini sağlayarak, 650 km2 yüz ölçümüne sahip, 400 binin üzerinde insanımızın yaşadığı, yaz aylarında milyonu aşan nüfusuyla çoğu ilimizden daha büyük yoğunluğa sahip Bodrumumuzun, iktidarımız döneminde,  mecliste temsiliyetinin olmasını sağlayarak, mecliste 32 yıldır Bodrum’dan bir vekil olmamasını tarihe gömeceğiz milletin ortak Cumhurbaşkanı adayı genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde, kalbi Türkiye için atan milyonların desteği ile hem Cumhurbaşkanlığını, hem de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde çoğunluğu alacağız. Bugün aday adaylarımızın tanıtımı için buradayız. Sözlerime noktayı kadınların tarafında olduğumu hatırlatarak son veriyor ve tüm aday adaylarımıza ayrı ayrı samimiyetle başarılar diliyorum.” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, anketlere göre seçimi kazanacaklarına vurgu yaparak şunları söyledi; “Matematik ortada. Matematik, ciddi bir farkla kazanacağımız noktasında. Herkeste bir çekingenlik var. Bu, 20 yıllık baskı politikalarının bir sonucu. Ben insanların bu duruma tepki göstereceklerine inanıyorum. Öyle 3-5 puan değil, ciddi puan farkıyla bu seçimi kazanacağımızı düşünüyorum. Ama bu bir rehavet meselesi değil. Bu sandıklara sahip çıkarak, gerekirse başında asker gibi dikilerek o oyları tek tek sayacağız, değerlendireceğiz ve çalmalarına izin vermeyeceğiz. Bence bu seçimin en önemli eşiği, oylarımıza ve sandıklarımıza sahip çıkmak olacak. Çünkü mevcut iktidar sessiz, bekliyor. Stratejileri nedir bilmiyoruz. Seçimle ilgili bir açıklama yapmıyorlar. Ama biliyoruz ki onların da A,B,C,D,G,X,Y,Z planları vardır ve bunları kesinlikle ortaya koyacaklardır” dedi.

Adayların yaklaşık 10’ar dakika kendilerini tanıttığı CHP Bodrum’dan Milletvekili başvurusu yapan  13 aday adayı şu şekilde açıklandı.

“Halil Karahan, Ümit Baltutan, Süreyya Öneş, Mustafa Saruhan, Kerim Cangır, Remzi Kazmaz, Nurten Çakıcı Bıçak, Bergüzar Akşit Aydar, Enver Çoban, Selma Tükel, Nurhan Fıratlı, Gürol İnan, Emine Yenilmez Aydemir”