17. Uluslararası Bodrum Uçurtma Festivali” için geri sayım başladı

Bodrum Kaymakamlığı, Bodrum Belediyesi ve Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karlıova Pr& Organizasyon ve Starthing Sosyal Medya Ajansı işbirliği ile düzenlenen ve ana sponsoru BODRUM BLUE DREAMS RESORT olan 17. ULUSLARARASI BODRUM UÇURTMA FESTİVALİ her yıl olduğu gibi bu senede 21 Mayıs 2023 Pazar günü saat 10:00 da Bodrum Gümbet Değirmenler Mevkii’nde start alıyor…

Uçurtma satışlarından elde edilecek gelirlerin yardım hedefi olarak “Engelsiz Eğitim İçin Engelleri Gökyüzünde Kaldıralım” diyerek Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlköğretim Okulu’nu gösteriyor. Bu doğrultuda 21 Mayıs 2023 tarihinde Uçurtmalar Karlıova Organizasyon tarafından satın alınıp. Okul aile birliğine verilecek ve okul aile birliğinin satışlardan elde ettiği uçurtma geliri Bitez Gülümser-Mehmet Danacı İlköğretim Okulu’na kalacaktır.  Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlköğretim Okulu okul aile birliğine ücretsiz verilecek uçurtmalar Bodrum Gümbet değirmenler Mevkiinde satılıp geliri okulun ilköğretim kısmındaki en önemli ihtiyaçlardan biri için kullanılacaktır.( Özellikle çocukların hijyeni açısından WC lerinin yenilenmesi hedefi aciliyet taşımaktadır.)

Yine aynı gün kalıcı farkındalık sağlamak adına Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlköğretim okulu pilot okul olarak “Bodrum Uçurtma Kulübü” ve “Slow Kite Day”  tarafından teşrifi yapılacak özel bir stant da Kargıdan uçurtma yapımı gerçekleştirerek çocuklarımıza kültürümüz aşılanacaktır.

Ayrıca 17. ULUSLARARASI BODRUM UÇURTMA FESTİVALİ öncesi Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından verilecek talimatla bu yıl ilk kez okullarda kargıdan uçurtma yaptırılıp, festival günü yarışmaları  için mendil kapmaca ve halat çekme takımları oluşturulacaktır.

  1. ULUSLARARASI 2023 BODRUM UÇURTMA FESTİVALİ PROGRAMI

Saat:10.00

Çocuk Kulübü ile çocuk şarkıları, dansları, yüz boyama ve geleneksel sokak oyunları yarışmaları Mendil Kapmaca, Halat Çekme vb.

Saat:12.00

Sahnede kargıdan uçurtma yapımı arzu ederlerse Sn. Kaymakamımız ve Bodrum Belediye Başkanı’mız…Gerçekleşirse Pasta kesimi ve Yılın Annesine Halı hediyesi

Saat:13.00

Yabancı topluluklardan dans gösterileri

Saat:14.00

Ender Kasal ile yerli havaları

Saat:15.00

Öğretmenler Korosu Konseri

Saat:16.00

6 kategoride bisiklet ödülleri

Mendil Kapmaca Yarışması Birincisi

Halat Çekme Yarışması Birincisi

En Güzel Kargıdan Uçurtma Yarışması Birincisi

Instagram En Güzel Uçurtma Fotoğrafı Yarışması Birincisi

Instagram En Güzel Uçurtma Videosu Yarışması Birincisi

EN iyi Kargıdan Uçurtma Okul Takımı Yarışması Birincisi