Yabancı Gezginlerin Tercihlerinde İlk 10’da Muğla’dan 2 Belde Yer Alıyor

2017 yılında Türk gezginlerin seyahatleri için tercih ettiği en popüler ülkeler sıralamasında ABD ilk sırada yer alırken; sıralamada Amerika’yı Almanya ve İtalya takip etti. Hotels.com™’un her yıl yayınladığı Hotel Price Index™’i (Otel Fiyat Endeksi) üç yıldır ilk kez dünya çapındaki konaklama fiyatlarında %2’lik bir artışa işaret ediyor. İSTANBUL- 06.04.2018 – Hotels.com™ en son Hotel Price Index™ (HPI™- Otel Fiyat Endeksi) araştırmasını yayınladı. Endekse göre 2017 yılında tüm dünyada bir gecelik konaklama için ödenen fiyatlar %2 oranında arttı.2017 verilerinin değerlendirildiği en son endekste, geçtiğimiz yıl Türklerin en fazla ziyaret ettiği ülkeler ise Amerika Birleşik Devletleri, Almanya ve İtalya olarak sıralandı. Endekste popüler destinasyonlar arasında yer alan Tayland, Phuket ve Pattaya gibi noktalar ise Türkler’in sıcak ve güneşli iklimlere olan merakını gösteriyor.

Türk Gezginler İçin En Popüler Ülkeler Türk Gezginleri İçin En Popüler Şehirler

1)Amerika Birleşik Devletleri, 2) Almanya 3)İtalya, 4)Tayland 5) Fransa, 6)Yunanistan, 7) Hollanda,

8)İspanya 9) Birleşik Krallık, 10) Ukrayna

Hotels.com Başkanı Johan Svanstrom bu yılki endeks ile ilgili şunları söyledi: “Rekor ziyaretçi büyümesine sahip çok sayıda pazar ile küresel ortalama konaklama fiyatlarındaki hafif artış, güçlü bir seyahat ekonomisine ve tüketicilerin dünyayı deneyimlemelerine yönelik artan bir arzuya işaret ediyor. Kültürel etkinlikler, sadece izlemekle kalmayıp etkinliklerin bir parçası olma arzumuzu tetikleyerek seyahat etme isteğimize her zamankinden daha çok ilham verdi.” Yurt içinde Türk gezginler tarafından ödenen bazı en iyi geceleme fiyatları, 2016 yılı ile karşılaştırıldığında, fiyatlar Bodrum’da %8, Antalya’da %6 ve Marmaris’te de %10’luk bir düşüş gösterdi. Fethiye’deki fiyatların %15 düşmesiyle ortalama geceleme fiyatı 307 TL’den 260 TL’ye kadar geriledi.

Yabancı seyahat severler için en popüler şehir İstanbul oldu. 2017 yılında Türkiye’ye gelen yabancı gezginler için İstanbul hala en çok ziyaret edilen şehir olmayı sürdürürken; Türkiye’nin en önemli turistik bölgeleri olan Antalya, Alanya, Bodrum ve İzmir ziyaret edilen en popüler şehirler arasında ilk 5’te yer aldı.

2017 Yılında Uluslararası gezginler için Türkiye’deki en popüler şehirleri

1)İstanbul 2) Antalya 3) Alanya 4) Bodrum 5) İzmir 6) Side 7) Ankara 8) Fethiye 9) Belek 10)Nevşehir.