Valilikten, “Kamuya Ait Mala Zarar Verme Olayı” ile İlgili Açıklama geldi….

Dün Muğla genelinde bulunan vatandaşlar tarafından başlatılan ve oldukça dikkat çeken Akbük’te kesilen ağaçlar ile ilgili  Muğla Valiliğinden bir basın açıklaması yapıldı. İl Jandarma Komutanlığınca konu ile ilgili yapılan incelemeler sonucunda aşağıda maddeler halinde şu açıklamalar yapıldı…

  1. 07.04.2019 günü saat 12.00 sıralarında Menteşe ilçesi Sarnıç Mahallesi Akbük Mevkiinde kıyı şeridinde bulunan ağaçların kesildiği ihbarı alınması üzerine derhal olaya müdahale edilerek araştırmaya başlanmıştır.

2. Bölgede bulunan kameralardan yapılan inceleme sonucu, (1) adet şüpheli araç tespit edilmiş, söz konusu araçta talaş atıklarının görülmesi üzerine araç sahibi ile birlikte (3) şüpheli şahıs yakalanmış olup Cumhuriyet Savcısının talimatı ile şüphelilerin ev, işyeri ve araçlarında yapılan aramada (2) adet motorlu testere, (1) adet balta, (1) adet orak ve üzerinde talaş bulunan muhtelif kıyafetler ele geçirilmiştir.

3. Şu ana kadar yapılan çalışmalar sonucunda; söz konusu eylemi yapan şahısların, kesim yapılan yerin yakın çevresinde herhangi bir işletmelerinin bulunmadığı, ağaç kesilen bölgede turizm maksatlı ticari faaliyet göstermek maksadıyla açılmadığı, söz konusu bölgeyi kullanan şahısları zan altında bırakmak maksadıyla yapıldığı anlaşılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.