Ünlüler Dünya Nadir Hastalıklar Günü’ne Dikkat Çektiler

Dünyada 350 milyondan fazla kişinin mücadele ettiği nadir hastalıklara dikkat çekmek amacıyla harekete geçen birçok ünlü isim farklı renk eldivenleri ile çektikleri fotoğraflarını sosyal medyada paylaştı.

Sanofi’nin nadir hastalıklara yönelik tedavi çözümleri geliştiren ve üreten İş Birimi Sanofi Genzyme’ın 28 Şubat Dünya Nadir Hastalıklar Farkındalık Günü’nde başlattığı “Fark Yaratan Eldivenler” projesine ünlü isimler sosyal medya paylaşımları ile katıldı. Çok seyrek görülen ve teşhisi 8-9 yılı bulabilen nadir hastalıklara dikkat çekmek amacıyla ünlü isimler farklı renkteki eldivenleriyle çektirdikleri fotoğraflarını sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Burcu Esmersoy, Sedef Avcı, Ayşe Tolga, Gonca Vuslateri, Kıvanç Kasabalı gibi isimlerin farklı renk eldivenleri ile paylaştıkları fotoğraflarda “Bugünün Farkı Büyük!” diyen ünlüler nadir hastalıklara dikkat çekti. Dünyada 350 milyondan fazla kişinin nadir hastalıklar ile mücadele ettiğini ve bu hastalıklardan etkilenenlerin üçte birinin daha beşinci yaş gününü kutlayamadan hayatını kaybettiğini belirten ünlü isimlerin paylaşımları sosyal medya kullanıcılarını harekete geçirdi. #FarkYaratanEldivenler ve #NadirHastalıklar hashtag’leri ile paylaşımlar yapan sosyal medya kullanıcıları da Dünya Nadir Hastalıklar Farkındalık Günü’nde nadir hastalıklarla mücadele edenlere destek mesajları verdi.

Sanofi Hakkında

Sağlıkta global bir lider olan Sanofi, hastaların ve tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda tedavi çözümleri keşfeder, geliştirir ve hizmete sunar. Sanofi’nin güç kaynağı olan alanlar şunlardır: Diyabet çözümleri, beşeri aşılar, yenilikçi ilaçlar, tüketici sağlığı, gelişen pazarlar ve Sanofi Genzyme. Sanofi, Paris (EURONEXT: SAN) ve New York (NYSE: SNY) borsalarında işlem görmektedir. Detaylı bilgi için: www.sanofi.com.tr

 

Ünlüler Dünya Nadir Hastalıklar Günü’ne Dikkat Çektiler