Türkiye’nin En Kaliteli Zeytinyağları Muğla’da Belirlendi

Muğla’da, Zeytindostu Derneği tarafından düzenlenen 12. Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması, 74 nunumenin katılımıyla yapıldı. Dereceye girenlerin altın, gümüş ve bronz madalya ile ödüllendirileceği yarışmanın sonuçlarının daha sonra açıklanacağı bildirildi.Zeytindostu Derneği’nin bu yıl 12’ncisini düzenlediği Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması, Menteşe ilçesindeki Duyusal Analiz Laboratuvarı’nda düzenlendi. Türkiye genelinden müracaat eden firmaların gönderdiği 74 numune, kimyasal analizlerinin ardından nihai kararı verecek olan tadımcılara sunuldu. 4 oturumlu panel şeklinde yapılan yarışmada zeytinyağları koku ve tat olarak değerlendirildi.

Bodrum’dan Zeytinlik firmasının da yer aldığı organizasyon ile ilgili Mustafa Aksakal sosyal medya hesabından “12. Natürel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışmasında özenle hazırlanmış, birbirinden güzel zeytinyağlarını değerlendirmenin onurunu ikinci kez büyük bir keyif ile yaşadım. Ülkemiz zeytinyağlarının kalite yolculuğunda, göstermiş oldukları katkılardan dolayı tüm katılımcıları gönülden kutluyorum.” açıklamasında bulundu….

Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden gelen tadımcıların verdiği puanlarla belirlenen yarışma sonucunun bir süre sonra açıklanacağı belirtildi.