Turkcell Bodrum Caz Festivalinde Muhteşem Konserler 1/17 Eylül 2017 de gerçekleşecek.

Bodrum’a ve ülkemize önemli bir uluslararası festival daha kazandırmak amacıyla yola çıkan LEO Organizasyon; Bodrum Belediyesi ve Caz Derneği’nin destekleri ile Turkcell Bodrum Caz Festivali’ni gerçekleştiriyor. Turkcell Bodrum Caz Festivali 1-17 Eylül 2017 tarihleri arasında Bodrum yarımadasının çeşitli mekanlarında gerçekleştirecek. Festivalin ilk yılında programda Bodrum’a gönül vermiş caz sanatçıların yanısıra özel proje ve albüm konserlerine yer veriliyor. Festivalin küratörlüğünü Özlem Oktar Varoğlu yapıyor.

Sergi:
Festival için özel hazırlanan Caz Derneği Karma Fotograf Sergisi 1 Eylül’de OASİS’te açılacak. Açılışta Murat Arkan- Michael Franks projesi ile sahne alacak.

Kalede Caz:
Festival Galası, denizle bütünleşen Bodrum’a  ithafen 8 Eylül’de ülkemizin sayılı Bigband orkestralarından Türk Deniz Kuvvetleri Deniz Yıldızları Caz Orkestrası feat. Sibel Köse Konseri gerçekleşecek.
9 Eylül’de kendine özgü anlatımı ile Bodrum anılarını da dinleyeceğimiz Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars grubu ile yer alacak.
Hollanda’da doğup büyüyen ve şimdi sesiyle ve Hollanda’lı ekibiyle bizleri büyüleyen Karsu, 10 Eylül’de sahne alacak.

16 Eylül 2017 tarihinde Bodrum Kalesi’nde Jülide Özçelik Bodrum Konseri’nde sevdiğimiz şarkılarının caz formunda uyarlamaları yanı sıra sürpriz Bodrum Türküleri de yer alacak.

OffGümüşlük Caz Sahnesinde program:
4 Eylül 2017 İstanbul Funk Unit,
5 Eylül 2017 Eva Klesse Quartet (Goethe Institut Desteği ile)
6 Eylül 2017 Raci Pişmişoğlu Mus461
11 Eylül 2017 Ferit Odman Quintet
12 Eylül 2017 Çağıl Kaya
13 Eylül 2017 Can Çankaya & Kağan Yıldız Duo
14 Eylül 2017 Ece Göksu Quartet feat. Neşet Ruacan
17 Eylül 2017 Jehan Barbur Kapanış Konseri

Denizde Romantik bir Günbatımı Konseri:
Club Catamaran’da  11 Eylül 2017 tarihinde Türk Deniz Kuvvetleri Deniz Yıldızları Caz Orkestrası denizde muhteşem bir konser verecek. Orkestraya Konuk Solist olarak çok önemli bir isim katılıyor: Ömür Göksel. Sevilen Frank Sinatra yorumları ve caz standartlarından seçmeler ile sevenleriyle buluşacak. Sadece Bodrum için değil, ülkemiz için de çok önemli bir kurum olan INA- Sualtı Araştırmaları Enstitusu’nde Ayşe Sicimoğlu ve Ali Tolga Demirteş dinletisi ile özel bir gece gerçekleşecek. Festivale Italya’dan katılan BS  Quartet, 7 Eylül’de Kefi’de sahne alacak.