Türk Kızılay Derneği Bodrum Şubesi I. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Türk Kızılay Derneği Bodrum Şubesi I. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tek liste ile gidilen olağan genel kurulda Türk Kızılay Derneği Bodrum Şube Başkanı Osman AKKARTAL oldu.

Bodrum Ticaret Odası Kongre Salonunda gerçekleşen genel kurul; Türk Kızılayı Bodrum Şubesi Onursal Başkanı Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, İlçe Mal Müdürü Ümit Yıldırım ve Kızılay üyelerinin katılımı ile gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda açılış konuşmasını yapan Türk Kızılayı Bodrum Şube Başkanı Osman Akkartal; “Kızılay, üç kıtada 26 ayrı milleti bünyesinde barındıran ve dünyadaki “Hilal”in temsilcisi olan dev bir merhamet çınarıdır. Bu merhamet çınarının bir yaprağı olmak dahi üzerimize tarihi bir sorumluluk yüklerken; kırmızı hilali bekleyen ihtiyaç sahiplerinin gözleri üzerimizdeyken, vazifemizi layığı ile yerine getirebilmenin kaygısı ile Türk Kızılayı Bodrum Şubesi I. Olağan Genel Kurulumuzu gerçekleştirmek üzere bir araya geldik. Hilal-i Ahmer’den Türk Kızılay’ına büyük katkısı olan bu iyilik hareketine inancıyla emeğiyle gönül veren üyelerimizle ülkemiz için, milletimiz için, Bodrum için, iyilik için kolları sıvadık.” dedi.

Türk Kızılayı Gn. Sekreteri Hüseyin Can Kızılay konuşmasında ulusal ve uluslararası alanda projeler hakkında genel kurulu bilgilendirdi. Yeni Yönetim kurulu Türk Kızılayı Bodrum Şube Başkanı Osman AKKARTAL, Yönetim Kurulu Asil Üyeleri, Ömer BAŞBUĞ, Ş. Özden LİKOĞLU, M. Elif ÖZMEN, Davut SABANCI, Özkan TEMEL, İ.Furkan AKKARTAL olarak belirlendi…