The Spa at Mandarin Oriental, Bodrum ile yenilenmenin tam zamanı.

The Spa at Mandarin Oriental, Bodrum ile yenilenmenin tam zamanı.

Bodrum Yarımadası koylarının en büyüleyicisi Cennet Koyu’nda yer alan Mandarin Oriental Bodrum ’un ödüllü Spa merkezi ‘The Spa at Mandarin Oriental, Bodrum’ ile özlemini duyduğunuz dinginliği keşfetmeye davetlisiniz.

‘Türkiye’nin En İyi Spa Resortu’ kategorisinde 2018 Haute Grandeur ödüllü ‘The Spa at Mandarin Oriental, Bodrum’, bölgenin en kapsamlı sağlık, güzellik ve masaj programlarını lüks dokunuşlar eşliğinde sunuyor. Ödüllü Spa terapileri ve el yapımı doğal içerikli şifalı uygulama kürleriyle yılın tüm yorgunluğundan sıyrılmanızı sağlayacak ‘The Spa at Mandarin Oriental, Bodrum’ doğallığın izini sürüyor ve resort bahçesinden toplanan ada çayı ve lavantanın yanı sıra, zeytinyağıyla da sürdürülebilirlik felsefesini benimsiyor.

2.700 metrekarelik bir alana yayılan ve başarılı İtalyan mimar Antonio Citterio’nun imzasını taşıyan iki katlı ‘The Spa at Mandarin Oriental, Bodrum’; sekiz terapi odası, nefes kesen Ege Denizi manzaralı açık hava Spa kabinleri, özel kese odalarına sahip lüks hamamları, kapsamlı ısı ve su tesisleri, saunaları ve buhar odalarının yanı sıra, hem açık hem de kapalı yüzme havuzu alternatifleriyle misafirlerinin tüm beklentilerini karşılayarak kişiye özel Spa deneyimleri tasarlıyor. Üstelik ‘The Spa at Mandarin Oriental, Bodrum’ tarafından sunulan tüm masaj, bakım ve terapi seçenekleri, istek üzerine deniz kenarındaki kişiye özel, denizle iç içe Cabana’larda da uygulanabiliyor. Modern ekipmanlarla donatılmış tam donanımlı spor salonu, kinesis fitness duvarı, pilates reformer, stand-up-paddle (SUP) pilates ve yoga programları ise ‘The Spa at Mandarin Oriental, Bodrum’ misafirlerine benzersiz spor deneyimleri yaşatarak beden, zihin ve ruhları arasında mükemmel uyumu yakalama olanağı sunuyor.

Spa&Wellness Direktörü Fatoş Dülger’in yönlendirmeleriyle ‘The Spa at Mandarin Oriental, Bodrum’da ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirebileceğiniz özel masaj terapilerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Zengin masaj seçkisi arasında yer alan, Doğu’ya özgü meridyen masajının güçlü etkisini özel bitki yağlarının şifalı özellikleriyle bir arada sunan Oriental Q1 masajıyla stresinizi atabilir; iki terapistin mükemmel bir uyum içinde çalıştığı masaj deneyimi Dört El Ahengi ile uzun seyahatlerin yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz. ‘The Spa at Mandarin Oriental, Bodrum’un yepyeni spa deneyimleri misafirlerini tüm sezon boyunca bütünsel bir yolculuğa çıkarıyor.

Ruhu, bedeni ve zihni arındıran 80 dakikalık Digital Wellness Escape masajı günlük hayatta yoğun olarak kullanılan dijital cihazların ve teknoloji kaynaklı stresin olumsuz etkilerini vücuttan silme amacı taşıyor. Bu terapi omuzlara, ellere ve ayaklara yoğunlaşan Aromatherapy Associates London tarafından Mandarin Oriental, Bodrum’a özel hazırlanan “5 element” yağlarla, enerji temizliği sağlayan ovmalarla ve değerli taşlarla tamamlanıyor.

2019 sezonun bir diğer yeniliği olan Shirodhara Ayurvedik Baş Masajı ise, 6. Çakra bölgesine uygulanan geleneksel bir şifalı ayurveda tedavisi. Derin bir rahatlama sağlamak için binlerce yıldır kullanılan bu uygulama duyuları uyandırıp ruhu canlandırırken hayat dengesinin yeniden kazanılmasını destekliyor.

‘The Spa at Mandarin Oriental, Bodrum’un en çok tercih edilen Zaman Ritüelleri konsepti ise, misafirlerin ihtiyaçlarına göre masaj terapileri arasından kendi kişiselleştirilmiş terapi programını tasarlamalarına olanak tanıyor.

‘The Spa at Mandarin Oriental, Bodrum’un otantik hamamında ise kökeni yüzyıllar öncesine uzanan Türk Hamamı deneyimi sunuluyor. Osmanlı döneminden günümüze kadar rahatlama, kendini iyi hissetme, temizleme ve arınma mekanı olarak bilinen hamamın, Mandarin Oriental, Bodrum’un sofistike dokunuşlarıyla kişiselleştirdiği Türk Hamamı deneyiminde, 3 farklı zaman ve seçenek sunuluyor.

Biologique Recherche ürünleriyle ileri seviye cilt bakım alternatiflerinden bütünsel cilt bakımı seanslarına, sık seyahat edenlere özel geliştirilen bakımlardan erkek cildinin ihtiyaçlarına hitap eden seçeneklere ‘The Spa at Mandarin Oriental, Bodrum’, misafirlerine hayallerinin ötesinde bir spa tecrübesi yaşatıyor.

Spa ve masaj paketleriyle ilgili daha fazla bilgi almak için 0252 311 31 18 no’lu telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Mandarin Oriental, Bodrum hakkında

Mandarin Oriental, Bodrum; Bodrum Yarımadası’nın kuzeyinde yer alan Cennet Koyu’nda, Ege Denizi’ni panoramik olarak gören denize sıfır 60 hektar arazi üzerinde konumlanıyor. Otel yüz yıllık zeytin ve çam ağaçlarıyla çevrili yemyeşil bir yamaç üzerine farklı seviyelerde inşa edilmiş yapılarıyla bölgedeki en geniş konaklama alanına sahip olup, tamamı teras veya balkona, belirli bir kısmı ise özel bahçe ve sonsuzluk havuzuna sahip oda, apartman dairesi, süit ve villa olmak üzere toplam 136 adet konaklama ünitesinden oluşmaktadır. Yenilikçi ve gastronomik mutfağın sergilendiği dokuz adet restoran ve bara ek olarak, 2.700 m2 üzerine kurulmuş Spa merkezi, grubun ödüllü Spa konseptini Mandarin Oriental’a özgü holistik imza bakımları ve sağlıklı yaşam merkeziyle birlikte sunmakta. Ayrıca çeşitli etkinlikler için uyarlanmış etkinlik alanları, iki adet kum plajı ve geniş bir alana yayılmış dinlence imkanlarıyla resort, stili ve kişiselleştirilmiş lüksü bir araya getirerek dinlenmek isteyen gezginler için kusursuz bir kaçış noktası haline gelmiştir.

Mandarin Oriental Hotel Group hakkında

Mandarin Oriental Otel Grubu dünya çapında lüks otel, resort ve rezidansların ödüllü sahibi ve işletmecisidir. Asya’daki köklerinden doğarak dünyaca ünlü bir marka haline gelen grup, şu anda 23 ülkede ve bölgede, her biri grubun doğu kültürü mirasını ve kendine özgü aidiyet duygusunu yansıtan 32 oteli ve altı rezidansı işletiyor. Mandarin Oriental, Jardine Matheson Grubu’nun bir üyesi olup, halihazırda yapım aşamasında olan birçok otel ve rezidansı bünyesinde barındırıyor.