TÇMB tarafından düzenlenen “Beton Yol ve Uygulamaları Semineri”, 23 Ekim 2018 Salı günü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) tarafından düzenlenen “Beton Yol ve Uygulamaları Semineri”, 23 Ekim 2018 Salı günü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Beton yolların avantajlarını anlatarak ülke çapında farkındalık çalışması yapan TÇMB, bu kez de Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde bölge belediyelerin de katılımıyla beton yolları anlatacak.

Dünyada 100 yılı aşkın süredir kullanılan beton yollar, uzun ömürlü oluşu, düşük yapım maliyeti, öz kaynaklarla üretilerek yerli olması, alternatif yollara kıyasla daha yüksek trafik yükünü taşıyabilmesi, daha açık renkli olması dolayısıyla yollarda ışıklandırma gereksinimini azaltması gibi avantajları nedeniyle son 10 yıldır Türkiye’de de birçok belediyenin tercihi olmaya devam ediyor. Silindirle sıkıştırılmış beton yol teknolojisi sayesinde ülke çapında birçok belediye mevcut ekipmanlarla kolaylıkla imal edilebilen daha güçlü, daha dayanıklı ve daha düşük maliyeti olan beton yolları uygulamaya başladı.

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) tarafından düzenlenen “Beton Yol ve Uygulamaları Semineri”, 23 Ekim 2018 Salı günü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Tüm gün sürecek seminerde Beton Yol Yaşam Döngüsü Maliyet Analizi, SSB ve BSK Yollar Teknik ve Ekonomik Analizi, Geçirimli Beton Uygulamaları konuşulacak. Son bölümde de Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Beton Yol Uygulamaları, Sorunlar ve Çözüm Önerileri ele alınacak.