Tarkan ve pek çok ünlünün ’10 Kasım’ paylaşımları

Tüm Türkiye gibi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün aramızdan ayrılışının 79 yılı ile ilgili pek çok ünlü de sosyal medya hesaplarında birbiri ardında 10 Kasım mesajları yayınladılar. Tarkan’dan Pınar Altuğ’a, Ayşe Arman’dan Kenan Doğuluya, Eda Taşpınar’dan Cem Yılmaz’a  kadar çok sayıda isim Atatürk’e olan özlemlerini duygusal mesajlarla dile getirdiler. Bu anlamlı gün için sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Tarkan, ’10 Kasım’a özel şarkı seslendirdi. Mustafa Kemal Atatürk’ün en sevdiği ‘Kırmızı Gülün Alı Var’ şarkısını seslendiren Tarkan, paylaşımını da saat 09.03 geçe yaptı.

Tarkan;

Zeki Müren ve Müzeyyen Senar’ın da seslendirdiği Atatürk’ün en sevdiği türkülerden ‘Kırmızı gülün alı var’ın nakarat kısmı olan ‘Ah bu gönül arzuler seni seni yar seni’yi söyledi.

Cem Yılmaz

Kalbimdesin Atatürk. Bu milletin içinde doğup büyüdüğünü,bu topraklardan yetiştiğini bilmek bile umuttur geleceğe.

Kenan Doğulu

Kişiliği ve fikirleriyle bugün hala kalbimizde en büyük yere sahip olan, ilke ve inkılaplarıyla bize özgürlüğün en medeni halini bırakan, ülkemize renk, ışık ve mutluluk veren, bugünümüzü ve geleceğimizi bilgeliğiyle, şefkatiyle, ileri görüşlülüğüyle şekillendiren canım Ata’m… Senin bize emanetin olan Cumhuriyetimizi daha güzel yarınlara ulaştırmak için açtığın yolda durmadan yürümeye devam edeceğiz! Seni her geçen gün artan bir sevgiyle seviyor, minnetle anıyoruz. #Atamİzindeyiz

Eda Taşpınar

“Azizim, senin hikayen bilinmeyenle başladı unutulmazla noktalandı. Hayal edilemeyenler unutulmaz olurlar Paşam. Sen bizler için bir hayal kurdun, bizlere vazgeçilmez bir yol çizdin. Bizler de senin yoluna gözlerimiz kapalı aşık olduk Atam.. Öyle hikayeler yazdın ki hepimizin hayat kitabının baş cümlesi hep sen oldun, kalbimize öyle bir damga vurdun ki içimizden ölümün bile silemediği bir tutku oldun..”

Ayşe Arman

Sevgiyle, saygıyla, minnetle, şükranla anıyoruz🙏

İzindeyiz. Hep. Her ne olursa olsun, her zaman gösterdiğin yolda… #10Kasım#Atatürk #Atam .

Pınar Altuğ

 

KEŞKE…….