Süslü Kadınlar Bisiklet Turu 5. Yıl Etkinliği 24 Eylül’de Bodrum’da.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu ne demektir. Sayın Sema Gür tarafından 2013 yılında ilk kez hayata geçirilen ve patenti alınan etkinlik ile ilgili tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

*Süslü Kadınlar Bisiklet Turu bir KADIN etkinliğidir.
*Bu etkinliģi aktivist, bisiklete binen KADINLAR organize etmelidir. Dernek veya kuruluşlar organize etmez. Kişi sadece kendini temsil eder.
*Yılda bir kez yapılır.
*Tur her kesimden bisikletli kadını kapsar.
*Amacımız daha çok kadının bisiklete binmesini teşvik etmektir.
*Bu bir dikkat çekme eylemidir. Gülümseyen bir eylemdir.
*2013’te  Sema Gür tarafından ortaya atılmış ve uygulamaya konmuştur. Ancak bu turda kişi ön planda değildir. Bu tur tüm Türkiyeli kadınların turudur.
*Bağımsız, reklamsız, parasız, siyasisiz, her kesimi kapsayan bir turdur.
*Kısa bir turdur.
*Eylül ayının sonlarında yapılıyor çünkü otomobilsiz kentler gününe dikkat çekilmek isteniyor.
*Hizmet sektörü değildir. Gönüllü katılımcılardan oluşur.
*Turda herkes kendinden sorumludur. Bisikletini kendi temin eder.
*Tur sırasında çekilmiş fotoğrafların kamuya açık paylaşılabileceği unutulmamalıdır. Fotoğraflarınızın paylaşılmasını istemiyorsanız fotoğraf çektirmemelisiniz!
*Tura şık bir kıyafetle gelme ve ön planda olmamak kaydıyla erkekler de gelebilir. Ancak turun bir kadın etkinliği olduğu unutulmamalıdır.

Bu yıl  beşincisi düzenlenecek aktiviteye katılımın çok yüksek olması bekleniyor. Haydi Bodrum bu yıl yüksek katılım ile bu aktivitenin beşinci yılına bizler de katkıda bulunalım.

Başlangıç saati: 17:00 Fakat, toplanma ve fotoğraf çekimleri için 16:00’da Bodrum Belediye Meydanı Atatürk Heykelinin önünde buluşulacaktır.