Serenay Sarıkaya, Acıların Kadını Bergen’i mi Canlandıracak

Şu sıralar rol aldığı Fi dizisi ile adından sıkça söz ettiren Serenay Sarıkaya’nın yeni projesinin detayları belli olmaya başladı. Serenay Sarıkaya’nın bir döneme damga vuran şarkıcı Bergen’in hayatını anlatacak bir projede yer alacağı konuşuluyor. Serenay Sarıkaya’nın ‘Acıların kadını’ olarak bilinen Bergen’in hayatını canlandıracağını konuşuluyordu. ‘Yılın Yıldızları Ödül Töreni’nde görüntülenen Serenay Sarıkaya, muhabirlerin bu sorusunu yanıtladı. Güzel oyuncu iddialara, “Böyle bir teklif geldi ama şu an net bir şey yok. Bergen, çok sevdiğim bir kadın şarkıcı. Hikayesi beni çok etkiliyor. Daha önce kitabını okumuştum, çok etkilendim.” yanıtını verdi.

BERGEN KİMDİR?

1986 yılında “Acıların kadını” şarkısı ile şöhrete kavuşan Bergen kimdir? Türk arabesk-fantazi şarkıcısı olarak sahne aldığı dönemde sevilen bir sanatçı olan Bergen hakkında bilinmeyenleri sizler için derledik. İşte “Acıların kadını” Bergen’in hayatı…

Asıl adı Belgin Sarılmışer olan Bergen, 16 Temmuz 1960’da Mersin’de doğdu. Anne ve babasının boşanmasıyla annesi Sebahat Çakır’la 1966’da Ankara’ya yerleşti. Yenimahalle Yunus Emre İlkokulu’ndan sonra Ankara Devlet Konservatuarı Piyano bölümüne girdi ama maddi sıkıntılar nedeniyle okuldan ayrıldı. Daha sonra da yaşını büyülterek bir süre PTT’de çalıştı.