Muğla’da ilk kez Kriteryum Bisiklet Yol Yarışı Düzenlendi…

Muğla Gazeteciler Cemiyeti, 30. yılı etkinlikleri kapsamında, Muğla’da ilk kez Kriteryum Bisiklet Yol Yarışı düzenledi. Renkli görüntülere sahne olan yarışlara biri Yunanistan’dan yaklaşık 200 sporcu katıldı.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut: “Amacımız farkındalık yaratmak” dedi.

Muğla’da, 1989 yılında kurulan Gazeteciler Cemiyeti, 30. yılını özellikle gençlere yönelik çeşitli etkinliklerle kutluyor. Eğitsel ve sosyal etkinliklere öncelik veren cemiyet, Muğla’da ilk kez Kriteryum Bisiklet Yol Yarışı düzenledi.

Yunanistan’dan bir olmak üzere yaklaşık 200 sporcunun mücadele ettiği yarışlar renkli görüntülere sahne oldu. Yarışların startı, Muğla il protokol üyeleri tarafından verildi.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gazeteciler Cemiyeti’nin 4 Aralık 1989’da kurulduğunu hatırlattı.

Cemiyetin 30. kuruluş yıl dönümünü ismine yakışır etkinliklerle kutladıklarını belirten Akbulut, “Amacımız farkındalık yaratmak. Özellikle sadece bu mesleği icra eden arkadaşlarımızın bir meslek kuruluşu olarak görev yapmak değil kamuoyunun farkındalığını çekecek etkinliklerle de gündeme gelmek istedik. Hedef kitlemiz gençlerimiz, çocuklarımız, öğrencilerimizdi. Bu kapsamda 8 yaş tenis şenliğiyle başlayan etkinliklerimizi dün güzel bir satranç turnuvası bugün de gördüğünüz gibi ilimizde ilk defa gerçekleştirilmekte olan önemli bir bisiklet organizasyonu Kriteryum Bisiklet Yol Yarışı ile devam ediyoruz.” dedi.

Akbulut, bir tane Yunanistan’dan olmak üzere 200 sporcunun çeşitli kategorilerde yarıştığını dikkati çekerek, “Önemli bir katılım var. Bu katılımın yanında protokolümüzün de ilgisi yüksekti. Bizim burada anlatmak istediğimiz; hem şehrimizin tanıtımında bir nebze de olsun nasıl katkıda bulunabilir?, hem de gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için sportif etkinliklere eğilim göstermelerini sağlamak. Muğla Gazeteciler Cemiyeti basın iş kolunun dışında eğitimde, kültürde, sportif faaliyetlerde var olduğunu, bunun yanı sıra STK’ların gücünün farkına varmalarını ve farkına varırken de paydaş olarak kamu kuruluşlarıyla nasıl uyum içerisinde birliktelik sergileyip etkinlikler düzenleyebileceğini gözler önüne sermektir. Muğla Gazeteciler Cemiyeti olarak bunu başardığımızı düşünüyorum.” diye konuştu.

Katkı veren tüm paydaşlara teşekkür eden Akbulut, düzenledikleri etkinliklerin gelenekselleşmesi yolunda olumlu tepki aldıklarını ve yönetim kurulunda ilimizin tanıtımına katkı koyacak bu etkinlikleri geleneksel hale getirmek istediklerini de sözlerine ekledi.

Kriteryum Bisiklet Yol Yarışı sonucunda,

Yıldız Erkek- B kategorisinde:

1- Ramazan Yılmaz

2- Musab Arabacı

3- Berkant Taşcı

4- Ozan Koçak

Yıldız Erkek- A kategorisinde:

1- Nezir Dalgıç

2- Mehmet Alsaç

3- Ali İhsan Egin

4- Faruk Salman

Genç Erkek kategorisinde:

1- Cemal Selçuk

2- Bahattin Sarı

3- Emir Kaya

4- Feridun Şenay

Büyük Erkek (ELİT) kategorisinde:

1- Emin Koçan

2- Süleyman Urcu

3- Mehmet Erken

4- Süleyman Çelikkaya

Master 35-45+ kategorisinde:

1- Turgay Germen

2- Hakan Yıldırım

3- Haşim Köksal

4- Ataman Şekerci

Master 46+ kategorisinde:

1- Adem Koçay

2- Sedat Avcılar

3- Uğur Köse

4- Yüksel Gemici