Muğla ve İlçelerinde “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” Etkinliği Düzenlendi

İçişleri Bakanlığınca “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla 81 ilde eş zamanlı olarak trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla kampanya başlatıldı. Kampanya Muğla ve İlçelerinde de gerçekleştirildi.

Muğla Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen etkinliğe Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, kurum amirleri, emniyet ve jandarma trafik ekipleri, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Vali Civelek “Trafikte önceliğin yayalarda olduğu bilincinin oluşturulması bu konuda farkındalık, duyarlılık yaratılması için İçişleri Bakanlığımızca bugün itibariyle ülkemizde tüm il ve ilçelerde “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” etkinliği başlamıştır. Trafikte yaya güvenliği konusunda farkındalık, duyarlık yaratacak olun bu etkinliğin ilimizde de başarıyla yürütülmesini temenni ediyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı. Bodrum Emniyet Müdürlüğü ise 100 personelle 20 ayrı noktada, İlçe Jandarma Komutanlığı 61 trafik ekibiyle, Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği de 7 ekipte 15 personelle okul ve yaya geçitlerinde uygulama gerçekleştirdi. Marmaris, Ortaca da da yapılan uygulama vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. Etkinlik kapsamında emniyet ve jandarma trafik ekiplerince il genelinde bulunan yaya geçitlerinde gerçekleştirilen çalışma kapsamında araç sürücülerine broşürler dağıtılarak, sürücüler yaya geçidi hakkında bilgilendirildi.