Muğla Valiliği Seçim Güvenliği Tedbirleri’ni Açıkladı…

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin huzur, güven ortamında sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla Muğla il genelinde polis sorumluluk bölgesinde ve jandarma sorumluluk bölgesinde seçim öncesi, seçim günü ve seçim sonrasına yönelik Valiliğimizce gerekli emniyet tedbirleri alınmıştır.

Seçimlerle ilgili olarak Muğla İl genelinde; Polis sorumluluk bölgesinde kurulacak 1.272 sandıkta, 2.272 emniyet personeli, Jandarma sorumluluk bölgesinde kurulacak 1.122 sandıkta, 1.946 jandarma personeli seçim güvenliğini sağlamakla görevlendirilmiştir.

Valilik Seçim Koordinasyon Merkezi’nin yönetiminde GAMER, Kaymakamlıklar, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, elektrik-enerji, iletişim, sağlık, itfaiye, ulaştırma ile görevli kurum ve kuruluşlar nezdinde kurulan koordinasyon merkezleri 7/24 saat esasına göre görev yapacaklardır.

Enerji ihtiyacının kesintisiz bir şekilde sağlanması, muhtemel arızalara müdahale ekiplerinin oluşturulması ve jeneratör takviyesiyle ilgili gerekli tedbirler alınmıştır.

İl ve ilçe Nüfus Müdürlükleri, 30-31 Mart 2019 tarihlerinde vatandaşlarımızın müracaatlarına cevap vermek üzere mesai yapacaktır.

298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun ve Yüksek Seçim Kurulu kararları gereğince; oy verme günü bütün umumi eğlence yerleri oy verme süresince kapalı kalacak, eğlence yeri niteliğini haiz lokantalarda yalnız yemek verilecektir. Oy verme günü emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka hiç kimse silah taşımayacaktır.