MGC’den 30.yıl etkinlikleri

Muğla ilinin en köklü basın meslek örgütü olan Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC) kuruluşunun 30. yıldönümünü, önemli etkinliklerle kutlayacak.

Haber Merkezi

Bu yıl kuruluşunun 30. yılını kutlamaya hazırlanan Muğla Gazeteciler Cemiyeti, önemli organizasyonlara imza atacak.

MGC, 30. yaşını bir dizi kültürel, sportif müsabakalar ve sosyal etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor. Muğla Valiliği, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü paydaşlığında çalışmalarını yürüten Muğla Gazeteciler Cemiyeti, etkinliklerine ilk olarak, 13-14 Nisan 2019 tarihinde “8 Yaş Tenis Şenliği” ile geleceğin raketleri ile dev bir organizasyonla start verecek. 100’den fazla minik tenisçinin katılacağı şenlik, Menteşe ilçesi Kışla mevkiinde bulunan Muğla Tenis Kulübü’nde gerçekleştirilecek.

Etkinlikler kapsamında, 11 Mayıs 2019 tarihinde Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün de destekleriyle Muğla Öğretmenevinde satrancın ustalarının bir araya geleceği Satranç Turnuvası düzenlenecek. Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin 30. Yıl Satranç Turnuvası’nda dereceye girenlere Cemiyet Yönetimi tarafından çeşitli ödüller verilecek.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin 30. kuruluş yıldönümü etkinlikleri 12 Mayıs 2019 tarihinde de devam edecek. Türkiye’nin en önde gelen bisiklet üreticisi KRONN Bisiklet sponsorluğunda Muğla’da ilk kez düzenlenecek olan “Muğla Gazeteciler Cemiyeti 30. Yıl Bisiklet Kriteryum Yol Yarışı” Menteşe ilçesinde gerçekleştirilecek.

Muğla Menteşe Atatürk Bulvarında yapılacak olan bisiklet yarışına ülke genelinden geniş bir katılım olması bekleniyor. Kriteryum yarışı sonunda dereceye girenler, Cumhuriyet altını ile ödüllendirilecek.

Her yıl geleneksel olarak düzenledikleri ödül gecesi ile meslektaşlarının yanı sıra, Muğla iline katkı koyan iş, sanat, bürokrasi ve siyaset dünyasını bir araya getirdiklerini, bunun yanında bugüne kadar farkındalık yaratan etkinlikler düzenlediklerini ifade eden Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, 2019 yılının Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin 30. kuruluş yıldönümü olması münasebetiyle daha da anlamlı bir yıl olduğunu söyledi.

Başkan Akbulut, “Bunun içindir ki, Cemiyetimizin 30. yaşını bu yıl dolu dolu kutlamak istiyoruz. Düzenlediğimiz etkinliklerin yanı sıra, geleneksel ödül gecemizi de bu yıl, 30. yıl balosu şeklinde farklı bir konseptte gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Kutlama etkinliklerimizde halkımızla ve gençlerimizle bir araya gelmek istiyoruz. Bu etkinlikleri gerçekleştirirken, paydaşlıklara da önem veriyoruz. Bu kapsamda etkinliklerimizi, Valilik, Üniversitemiz, Gençlik ve Spor ile Milli Eğitim il müdürlüklerimiz ile gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Hedefimiz, mesleğimizin farkındalığını arttırmanın yanında, çalışmalarımızı hem meslektaş ve vatandaşlarımızla paylaşmak, hem de gençlerimizle bir araya gelerek Cemiyetimizin 30. yılı kutlamalarını uzun süre hafızalardan silinmeyecek farklı etkinliklerle taçlandırmak” dedi.     

MGC’den 30.yıl etkinlikleri