MEHMET TOSUN SAĞLIK ÇALIŞANALARININ TIP BAYRAMINI KUTLADI

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı’nı kutladı.

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, belediye meclis üyesi adayları ve partililer, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Bodrum Devlet Hastanesi, İlçe Sağlık Müdürlüğü ile ilçedeki sağlık kuruluşlarına ziyaretlerde bulundular. Doktorlara ve sağlık çalışanlarına çiçek takdim eden İYİ Parti heyeti, sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı’nı kutladı. İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, basın mensuplarına yaptığı açıklamada ise şu ifadelere yer verdi:

“14 Mart Bayramı’nda Bodrum’daki sağlık çalışanlarımızın gününü kutluyorum. Biz de İYİ Parti ekibi olarak şahsımın öncülüğünde İlçe Sağlık Müdürlüğümüzü ve Konacık Aile Sağlığı merkezimizdeki doktorları ve çalışanları ziyaret ettik. Sonrasında ise Bodrum Devlet Hastanemizi ve başhekimimizi ziyaret ettik. Bir taraftan da meclis üyesi adaylarımızın öncülüğünde oluşturduğumuz ekip, tüm sağlık çalışanlarımızı ziyaret ediyorlar. Vatandaşımızın sağlığı önemli. Hele hele Bodrum’daki sağlık çalışanlarımızın sıkıntıları var. Zor şartlarda görev yapıyorlar. Hastanelerimizin fiziki koşulları tam olarak yeterli değil. Özel sağlık kurumlarımız her ne kadar iyi de olsa, aile sağlığı merkezlerimiz ve devlet hastanemizin fiziki koşulları yeterli olmamasına rağmen güler yüzle bu hizmeti vermeye çalışıyorlar. Sizler vasıtasıyla Bodrum Yarımadası’ndaki tüm sağlık çalışanlarımızın bu önemli günün kutluyorum. Saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Basın mensuplarının Yeni Devlet Hastanesi ile ilgili sorduğu soruyu da yanıtlayan Tosun, “Seçildiğimiz takdirde Sağlık Bakanlığı ile iletişime geçmek suretiyle elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz. Biliyorsunuz orada yollarla ilgili ciddi sıkıntı var. Bir taraftan devlet hastanesi yapılıyor ama bağlantı yolları ile ilgili eksikler var. Onların tamamlanması gerekiyor. Ayrıca bildiğimiz kadarıyla keşfin çok üzerinde bir maliyet çıkmış. Belki yeniden ihale yapılması gerekecek. Bitmesinin de 2-3 yıl zaman alacağı söyleniyor. Bunları seçildikten sonra takip etmek suretiyle, ilgili bakanlıkla diyaloga geçmek suretiyle takipçisi olacağız. Kulaktan dolma bilgilerle kamuoyunu yanıltmak istemiyorum ama orada ciddi bir yavaşlama var hatta çalışma durmuş durumda. Elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz.”“Seçildiğimiz zaman Bodrum’u bir bütün olarak ele alacağız” diyen Mehmet Tosun, her kesimi kucaklayacaklarını dile getirerek sözlerini şöyle noktaladı: “Sık sık ifade ediyorum; göreve geldiğimizde kim seçilirse seçilsin, hangi partiden olursa olsun hem Büyükşehir Belediyesi ile hem de merkezi hükümetin kurumlarıyla, temsilcileriyle iyi ilişkiler geliştirmek ve diyalog sürecini başlatmak suretiyle Bodrum’a hizmet edeceğiz. Çünkü Bodrum hepimizin, bu ülke hepimizin. Ayrıştırıcı, kamplaştırıcı siyaset dilinden uzak, barış ve özgürlük ortamı içerisinde, huzur ortamı içerisinde Bodrum’da her kesimi kucaklayarak, hem kesime eşit ve adil hizmet üretmek suretiyle yolumuza devam etme kararlılığı içerisindeyiz” dedi.