Mehmet Tosun’ Konacık’ta Projelerini Anlattı…

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Konacık Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi. 

Eski Konacık Kafe’de vatandaşlarla biraraya gelen Mehmet Tosun meşaleler ve “Konacık seninle gurur duyuyor” tezahüratlarıyla karşılandı. Alkışlar içerisinde kafeye giren Tosun, içeriyi dolduran 7’den 70’e vatandaşlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu. Mehmet Tosun, “Tekrar size güvenerek, öncelikle birlikte yaşadığım, hizmet etmekten gurur duyduğum Konacık’taki vatandaşlarımıza güvenerek bu yola çıktım” diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi;

“5 Yıl içerisinde yine 2004 yılındaki Konacık manzarasına gittiğimizin farkındayım. Sahipsiz kaldığınızın farkındayım. Hizmet noktasında birçok eksiklerinizin olduğunun farkındayım. Sadece ve sadece seçilmiş muhtarlarımızın eline kaldınız. O muhtarlarımız da ne yapsın? Bodrum Belediyesi’ne gidiyorlar, diyorlar ki Muğla Büyükşehir Belediyesi bakıyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne gidiyorlar, Bodrum Belediyesi bakıyor diyorlar ve siz 5 yıldan bu yana benim güzel hemşehrilerim, Konacıklı vatandaşlarımız olarak iki belediye arasında gidip geldiniz. Olan Bodrumumuza oldu, Konacığımıza oldu. Bugün, 2014’de sizlerle beraber diktiğimiz şu anayol güzargahındaki ağaçların altında bugün çocuklarımız yürüyor. Biz bunu beraber başardık. Ben bugün Mehmet Tosun olarak Bodrum siyasetinde ismimden söz ettiriyorsam, ülke siyasetinde ismimden söz ettiriyorsam, İYİ Partimizin kurulduğu günden itibaren yönetim kadrosunda yer alabiliyorsam, köşe yazarları, ulusal kanallar Mehmet Tosun’dan söz ediyorsa bu hikayede başta siz Konacıklıların emekleri ve destekleri vardır. Ben sizin evladınızım, sizden birisiyim. 30 Mart 2014 seçimlerini kaybettiğimiz günden beri hala Konacık’ta yaşıyorum. Buradan bir yere de gitmedim, ne dediler o zaman? Buradan gider Antalya’ya yerleşir diyenlerden tutun, köyüne gider diyenlere kadar bir sürü dedikodu çıktı. Siz bunların hiçbirisine itibar etmediniz ve yiğit düştüğü yerden kalkar misali bugün Bodrum Belediye başkanlığı seçimlerine de belediyeye giden yolculuğu buradan sizlerle başlatıyoruz. Bizim arkamızda İstanbul sermayesi yok, bizim arkamızda holdingler yok, biz partimizin oyuna da güvenmiyoruz, biz yüreği kocaman, gönlünden sevgi geçen Bodrum halkına güveniyoruz. Bodrum halkıyla siz değerli Konacıklılarla yaptığımız gönül ittifakına güvenerek yolumuza devam ediyoruz. Yeni ve İYİ bir partide siyaset yapıyoruz. Bizim genel başkanımız da bir kadın, sizden birisi, aynı sizin samimiyetinizde. Bundan sonra durmak yok. Sıkmadığımız el kalmayacak, gitmediğimiz sokak kalmayacak, birlikte çalışacağız, birlikte başaracağız ve nerede buluşacağız? 31 Mart akşamı Bodrum Belediyesi’nde buluşacağız.”

“BİZİM YAPTIĞIMIZ HİZMETLER KONACIK’I BU GÜNLERE GETİRDİ”

Mehmet Tosun, 2004-20014 yıllarında yapmış oldukları hizmetlerin hala Konacık halkını mutlu ettiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti;

“Bugün hala 2004-2014 yılları arasında yapmış olduğumuz hizmetler sayesinde Konacık Mahallemiz ve mahallemizdeki siz güzel insanlar, mutlu yaşamaya devam ediyorsunuz. Biz Yarımadayı gezmeye devam ediyoruz. Bugün İslamhaneleri’nin aşağı mahallesinde, Akyarlar’da, Yakaköy’ün Türkmen Mahallesinde ve Bodrum’un değişik noktalarında aynen 2004’deki Konacık’taki gibi atık sular sokaklardan akıyor ve çocuklarımız buralarda oynuyor. Biz bu problemlerimizi 2004 ve 2009 yılları arasında çözdük ve tarihin sayfalarında bıraktık. Konacığımızın altyapısı güçlü, sokak aydınlatmalarımızın tamamını neredeyse yer altına aldık. Yollarımız 5 yıl boyunca bakılmamasına rağmen hala Bodrum’un en güzel yolları. Çocuk parklarımız sahipsiz, benim mahallemde de aynı. Neredeyse 5 yıldır bakım ve onarımları yapılmadığı gibi spor aletlerini de birer ikişer kaybetmiş durumdayız. Şimdi 31 Martta tekrar göreve geldiğimizde buraları yine aynı şekilde donatacağız ve siz kadınlarımız, çocuklarımız yine buralarda sporunuzu yapacaksınız. Okullarımıza da 20014-2014 yıllarında olduğu gibi daha çok sahip çıkacağız. Pedasa Antik Kent evet ören yeri oldu ama şu an ziyarete kapalı. Malesef Konacıklı vatandaşlarımız Pedasa’ya gidip temiz hava alamıyor. İnşallah Pedasa’yı yine halkımızla buluşturacağız. Geçmiş dönemde yapamadığımız bir mesire alanını Konacık Mahallemize kazandıracağız. Bir mezarlığa ihtiyacımız var, zaman zaman muhtarlarımız da söylüyor, inşallah göreve geldiğimizde onu da yapacağız. Aile Sağlığı merkezimizi zaman zaman ziyaret ediyorum orada bir sıkıntı yok, sağlıklı çalışıyor, doktorlarımız orada hizmet veriyor. Değerli hemşehrilerim, saygıdeğer Konacıklılar ben sizleri seviyorum, sizler sayesinde bugün Bodrum siyasetinde varım. Bizi bu noktaya sizlerin teveccühü ve destekleri getirdi. Bugünden sonra da şahsımı ve ekibimi Bodrum Belediyesine taşımak, öncelikle siz değerli Konacıklıların görevi. Varmısınız bizleri bu göreve getirip, yeniden başarmaya?” dedi.

Mehmet Tosun’ Konacık’ta Projelerini Anlattı…

“SİZ NEYİ TALEP EDİYORSANIZ ONU YAPACAĞIZ”

Mehmet Tosun göreve geldiklerinde yatırım planlamalarını halkın talep ve istekleri doğrultusunda yapacaklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti;

“Geçmiş dönemde açtığımız bir kapalı pazar yerimiz vardı. Ne hikmetse seçimden sonra kapandı, bir daha da açılmadı. Ne yapacağız? Göreve geldiğimiz ilk iki ay içerisinde o pazar yerini siz değerli hemşehrilerimizin hizmetine açacağız. Pazarcılarımız da pazar tezgahlarını orada kuracak. Yukarıda Çırkan Mahallemizde başlayan bir pazar yerimiz var. Muhtarlarımızın ve Bodrum Belediyemizin gayretleri sayesinde. Orayı da yeniden projelendireceğiz, sizlerin talepleri doğrultusunda yarı açık pazar yeri yapacağız ve daha iyi şartlarda orada pazar alışverişimizi yapacağız. Zaman zaman kadınlarımızdan özellikle halı sahanın olduğu yerle ilgili şikayetler alıyorum. Evet biz 2004’te göreve geldiğimizde o günkü şartlarla oraya halı saha yaptık ama bugün orası şehrin merkezinde kaldı. Yeni bir yer tespit etmek, yapılaşmanın dışında bir alan tespit etmek koşuluyla halı sahayı da oradan kaldıracağız, onun bulunduğu yere başka bir proje gerçekleştireceğiz. Bir de siz neyi talep ediyorsanız onu yapacağız.”

SOKAK HAYVANLARI SORUNU ÇÖZÜLECEK…

Tosun, sokak hayvanları konusunda geniş çaplı bir projelerinin olduğunu belirterek şunları söyledi;

“Bodrum Yarımadamız’da sokak hayvanlarımız başlı başına bir problem. Bu konuda da projemiz hazır, göreve geldiğimizde Bodrum Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Bakım ve Kayıt merkezi isimli uzun vadeli bir projeyi hayata geçireceğiz. Bir taraftan Bodrum’a gelen 7-8 ay tatil yapan vatandaşlarımızın evcil hayvanlarını kayıt edeceğiz, bir taraftan da Bodrum’da yaşayan vatandaşlarımızın evcil hayvanlarını kayıt altına alacağız. Kısırlaştırma ve sahiplendirme odaklı bu projeyi hayata geçirerek büyük ihtimalle sokaklarda kayıtsız hayvan kalmayacak.”

Bugün Bodrum’da çözümü çok basit problemlerin bile çözülemediğini belirten Mehmet Tosun sözlerini şöyle tamamladı;

“Şu anda yaban domuzları şehir merkezine iniyor, bunu bile yönetemediler. Ne yapıyorduk bizim zamanımızda? Zabıta ekiplerimiz, itfaiye ekiplerimiz bu hayvanların doğal yaşam alanlarına yiyecek ve su bırakıyordu, hayvanlar orada yaşıyordu. Şu anda şehir içerisinde benim de yaşadığım mahallede yaban domuzları sürüyle geziyor. Biz Bodrum olarak bunu bile düzenleyememiş durumdayız. Anayoldaki çimlerimiz kurumuş durumda. Sokak lambalarımızın biri yanıyor biri yanmıyor. Trafik işaretleme levhalarımızın yerinden söküleli 6 ay olmuş yerine takılmamış, kaldırım bordurleri sökülmüş, 6 ay olmuş yerine takılmamış. Bunun adı sahipsizlik, bunun adı ilgisizlik. Bizim yönetimimizdeki Bodrum Belediyesi hayata dair, yaşama dair ne varsa müdahale edecek, gerekli müdahaleleri zamanında yapacak” dedi.

Mehmet Tosun konuşmasının ardından yine vatandaşların sevgi gösterileri arasında bölgeden ayrılırken, “Efsane başkan, Tosun başkan” sloganlarıyla uğurlandı.