Kargıcık Koyunda Neler Oluyor!!!!

Bodrum Kent Konseyinde paylaşılan bir yazı ile ilgili olarak konsey yetkilileri, yöre halkı ve tüm Bodrum ekoloji dostları bu Pazar günü olayın olduğu yerde incelemelerde bulunacaklar…

Paylaşılan resimlerde ve yapılan açıklamalarda “Burası Kargıcak koyu; Sea Garden’dan sonraki koy, Çiftlik sınırları içinde. Dün aldığımız duyumla harekete geçtik ve duyarlı köy halkının yardımlarıyla katliamı durdurduk, şimdilik.. 250 dönüm arazide Milas’tan getirilen 7 minibüs işçi ve isimleri Jandarma ve Kaymakamlığa bildirilen aracılar eşliğinde deli zeytin ve ardıç ağaçları kesilmeye başlanmış, hikaye şudur ki; orman vasfının ortadan kaldırılmasının akabinde yaşayanlara da küçük kazanımlar vaadiyle zilyetlikler verilmesi ve doğal sit alanını betona gömerek ranta açılması.. Dört bir yandan saldırıyorlar ama pes etmek yok.

Bu pazar saat 14.00 de yöre insanıyla birlikte orada olacak ve yaşadığımız yere sahip çıkacağız. Tüm ekoloji dostlarımızı ve duyarlı yurttaşları bekliyoruz. Kent Konseyi sayfamızdan takip edebilirsiniz.” Diyen yetkililer ayrıca konu ile ilgili bir basın açıklamasında da bulunacaklarını belirttiler..