İZMİR’DEN BODRUMA BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER..

İzmir Gaziemir Belediyesi Spor Salonu’nda yapılan Ege Bölgesi Guruplar Halk Oyunları Şampiyonası Bodrum’dan katılan ekipler birinciliklerle döndüler..

Türkiye Halkoyunları Federasyonu tarafından İzmir Gaziemir Belediyesi Spor Salonu’nda Ege Bölgesi Grup Şampiyonası yapıldı. 7 ilden 47 ekibin düzenlemeli ve düzenlemesiz dalda katıldığı yarışma minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde yapıldı.

7 ekibin katıldığı Minikler Düzenlemeli dalda İzmir BORDER’in ardından 88.40 puanla ikinci olan Ortakent Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.  4 ekibin katıldığı Yıldızlar Geleneksel Düzenlemesiz dalda 91 puan alan Bodrum Akademi Karya ve Karya Çiçekleri grup şampiyonluğunu elde ederken 88 puanla Bornova Gençlik Spor Kulübü ikinci oldu. Yarışmadaki performansı salonda bulunan herkesin beğenisini kazanan ve bütün salonun ayakta alkışladığı Karya Çiçekleri de Türkiye finallerine gitmeye hak kazandı. Karya Çiçekleri’nin dansçıları son yılların Türkiye Birincisi olarak Bodrum’a büyük gurur ve sevinç yaşatırken halen 700 lisanslı dansçının halk oyunları eğitimlerine ve yarışmalara katılmayı sürdürdüğü belirtildi.