Hıdır; Muğla’da ilk işimiz Vatandaşın Üzerinden Borç Yükünü Kaldıracağız…

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Nil Hıdır, Bodrum  Bitez’de düzenlenen bir organizasyonda  basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Mehmet Nil Hıdır, burada yaptığı konuşmada, Muğla’ya aday olan diğer belediye başkan adaylarına da başarı diledi. Seçimin kardeşlik atmosferinde geçeceğini düşündüğünü ifade eden Mehmet Nil Hıdır, “En azından bizim böyle bir seçim çalışmamız olacak. Bodrum’da yaşanan sel felaketinin sebeplerini araştırıyoruz. Belediyenin ya da büyükşehrin ihmalleri varsa onu projelendiriyoruz. Bunu teknik olarak masaya yatırıyoruz. Bu konuda merkezi hükümetimizin bize katkısı olabilecekse bunu ilgili bakanlıklarımızla görüşüyoruz.” diye konuştu. Hep birlikte el ele çalışma yapmak gibi bir prensip içerisinde olduklarına değinen Hıdır, Muğla için gerekli koordinasyonu sağlamak için de çalışma yapacaklarını aktardı.

Muğla’nın oldukça borcu olduğunu belirten Hıdır konuşmasında;  “Muğla Büyükşehir Belediyesi borçlardan dolayı adeta kilitlenmiş durumda. Oysa biz bu borcun kaynağını yakinen biliyoruz. 2006 yılında sayın Başbakanımıza, bu borcun 960 milyon lirasını birlikler yasasına koydurduğumuz bir maddeyle affettirmiştik. Ama söz konusu belediye başkanlığımız bu borcun yapılandırılmasını bozduğu için ne yazık ki bugün büyükşehirde 967 bin insanımıza su parası, atık su parası, dolmuş parası, yapı iskan ruhsatlarında alınan ücretlerin üzerine zam yapmak suretiyle daha pek çok yapılan zamlarla bunu vatandaşımızın omuzlarına yüklediğini müşahede ettik. Bizim gelir gelmez yapacağımız ilk iş, belediyenin borçlarını affeden sayın başbakanımıza bunu hatırlatmak ve borçların tamamını vatandaşımızın üzerinden, Muğla’mızın üzerinden kaldırmak. Ondan sonra gerekli ihtiyaç duyulan yatırımları yapmak istiyoruz.” Hıdır, yerel yönetimler konusunda oldukça tecrübeli olduğunu ve bunu 31 Mart’tan sonra Muğla’da proje yaparak göstermek istediklerini ifade etti.

Hıdır; Muğla’da ilk işimiz Vatandaşın Üzerinden Borç Yükünü Kaldıracağız…