Herkes Konuşur Ama Yapmak Emek İster, …

Seçimlere 4 gün kala İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından Ortakent Atatürk Meydanında düzenlenen mitinge vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Tam bir coşku havasında geçen mitingde vatandaşlar, Mehmet Tosun ve ekibine tam destek sözü verdi.

Mehmet Tosun miting alanına geldiğinde vatandaşlar tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. Meşaleler arasında miting alanına giren Mehmet Tosun sahneye, Mehmet Onur Şahbaz ile birlikte çıktı.

“Gözün aydın Bodrum, geliyor Tosun başkan”, “Bodrum için el ele”, “Birlikte başaracağız”, “Çalışkan dürüst başkan geliyor”, “Bodrum için el ele”, “Laik başkan”, “İz bırakmaya geliyoruz”, “Alternatif tektir o da Mehmet’tir”, “Deveci deve çeker, âşık olan acı çeker, Mehmet Tosun olmazsa Bodrum kahır çeker”, “Millette efendilik yoktur, hizmet etmek vardır” yazılı pankart ve dövizlerle Mehmet Tosun’a destek veren vatandaşlar, Tosun’un konuşması boyunca da sık sık alkışlar ve destek sözleriyle Mehmet Tosun’a tam destek sözü verdi.

Kim Bu Memlekete Hizmet Ettiyse Hepsine Teşekkür Ediyoruz

Mehmet Tosun kendisine destek için miting alanını dolduran vatandaşlara teşekkür edip, “Mehmet Kocadon ve Şahbaz başkanlarımın hemşehrileri nasılsınız? İyi misiniz?” diye sorarak başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü;

“1999 Yılında Ortakent-Yahşi belediyemizi kurmuş, 10 yıl belediye başkanlığı görevini yürütmüş, sonraki yıllarda da Bodrum Belediye Başkanlığı görevini yürüten Sayın Mehmet Kocadon’a, aynı zamanda birlikte siyaset yapmaktan gurur duyduğum, onur duyduğum, sevgili kardeşim Ortakent-Yahşi beldemizin son belediye başkanı sizin evladınız Mehmet Onur Şahbaz’a yaptıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Biz İYİ Parti çatısı altında siyaset yapan arkadaşlar olarak, Mehmet Tosun ve ekibi olarak geçmişimize sahip çıkıyoruz. Geçmişten ders alıyoruz. Kim bu memlekete hizmet ettiyse hepsine teşekkür ediyoruz. Bunun için de geleceğe emin adımlarla yürüyoruz. Tarihini bilmeyen, geçmişine sahip çıkmayan, geçmişteki hatalardan ders çıkarmayanlar başarılı olamaz. Bunun için her iki başkanımıza da huzurlarınızda teşekkür ediyoruz.”

31 Martı Sabırsızlıkla Bekliyoruz

Mehmet Tosun daha sonra, “ Ortakent Yahşi’mizin güzel insanları, Müsgebililer, sizin parti, aday maday aramanıza gerek yok. İki tane Mehmet var, biri Mehmet Tosun, diğeri de sizin evladınız Mehmet Onur Şahbaz” dedi ve vatandaşlardan yoğun alkış aldı. Tosun, sözlerine şöyle devam etti; “Birlikte el ele veriyoruz, geçmişte onların bıraktığı yerden, daha iyisini yapmak üzere yola çıktık çünkü Bodrum’da, Ortekent’imiz de daha iyisini hak ediyor” diyen Mehmet Tosun, Bodrum’un yapılaşmadan kaynaklı büyümesinden dolayı altyapı problemlerinin de aynı şekilde büyümesine dikkat çekerek, Bodrum’a hizmet için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi. Mazeret üretmeden el ele vererek çalışacaklarını belirten Mehmet Tosun, Ortakent Mahallesin deki altyapı problemlerini de en kısa sürede çözeceklerini söyledi. Bodrum’un önümüzdeki beş yıllık süreçte çok büyük değişimlerle iyileşeceğini belirten Mehmet Tosun, dünya standartlarında bir turizm şehri için çalışacaklarını, aktif turizm sezonunu 7-8 aya çıkaracaklarını belirterek, “Daha çok kazanan, daha çok mutlu insanların yaşadığı bir Bodrum’u hayal ediyoruz. Bunun için de 31 Martı sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Müsgebi’yi Geleceğe Beraber Taşıyacağız

“Hangi partiden olursanız olun, hangi dünya görüşünden olursanız olun biz, Mehmet Tosun ve ekibi olarak hepinizi kucaklamaya, hep birlikte yol yürümeye hazırız” diyen Mehmet Tosun, kimseyi ötekileştirmeden, ayrımcılık yapmadan bu seçimi kazanacaklarını belirtti. Mehmet Tosun, göreve geldiklerinde Mehmet Onur Şahbaz’ında Ortakent’te bulunan mevcut belediye binasında hizmete başlayacağını belirterek, “Sizin belediye ile ilgili her türlü muhatabınız o olacak. Özellikle başta İmar Müdürlüğü olmak üzere tek tek birimlerin tamamı da ona bağlı olacak. Ortakent Yahşi Mahallemiz artık eskiden olduğu gibi daha aktif bir belediye binasına kavuşacak. Başkan yardımcısı arkadaşımız, benim yol arkadaşımda burada size hizmet etmeye devam edecek, ben de haftanın en az bir günü burada olacağım, yanınızda olacağım, beraber yürüyeceğiz, Müsgebi’yi geleceğe beraber taşıyacağız” dedi.

Mehmet Tosun konuşmasında, kendilerinden sonra başka bir partinin meydanda mitingi olduğunu belirterek, “Biz partilere, demokrasiye ve bize tanınan zamana saygılıyız. Onlara da girmiş oldukları seçim yarışında, hizmet mücadelesinde başarılar diliyoruz buradan” dedi.

Herkes Konuşur Ama Yapmak Emek İster, …

Mehmet Tosun daha sonra İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Tüm meclis üyesi adaylarının sahneye çıkmasının ardından Mehmet Tosun sözü Mehmet Onur Şahbaz’a bıraktı. Konuşmasına miting için meydanı dolduran vatandaşlara teşekkür ederek başlayan Mehmet Onur Şahbaz konuşmasını şöyle sürdürdü; “Beş yıl burada belediye başkanlığı yapmış birisi olarak konuşuyorum. Halkın karşısına çıkmış, halka sözler vermiş, halktan yetki istemiş ve o yetkiyi almış bir insan olarak, bir kardeşiniz olarak konuşuyorum. Gerçekten halka söz vermek belki kolaydır ama onu yerine getirmek için emek ister, yürek ister, o da bizde var evelallah, sizlerle beraber başaracağız, sizlerle birlikte Bodrum’un sorunlarını birer birer çözeceğiz. Evet söz vermek kolay, söz verilir, herkes konuşur ama yapmak emek ister, bilgi ister, yürek ister, çalışmak ister, terlemek ister, beraber terleyeceğiz, bu Bodrum’un bütün sorunlarını beraber çözeceğiz inşallah, hep beraber.”

Bodrumlular birbirine yakın olduğunu ve birbirlerini sevdiklerini belirten Şahbaz; “Bodrumlular gıybeti sevmezler. Bir mücadeleye girilir, olursa olur, halk takdir ederse eder, etmezse de canları sağ olsun yine beraberiz. Yarın yüz yüze bakacağız. Yarın yüz yüze bakacağız bir yere gitmeyeceğiz. Hastalığımızda beraberiz, cenazemizde beraberiz, ne gerek var? Ne gerek var çirkinliklere? Şu arkamda gördüğünüz kalabalıkta, şu Bodrum’u yönetmek için ortaya çıkmış insanlarda ve başkanımızda var mı sizin gözünüzde illegal bir tavır? Mafya mıyız biz? Sevgi mafyası olabiliriz. Sizin gönüllerinizi kazanma noktasında mafya olabiliriz evet. Biz hepinizin gönlüne ve sevgisine talibiz. Tek yapabildiğimizde bu zaten ve bu sevginin gücüyle de açılamayacak kapı, aşılamayacak engel, girilemeyecek zorluk yoktur. Hep beraber başaracağız inşallah. Lütfen dedikodulara taviz vermeyin. Dedikodulara aldırış etmeyin, kulak asmayın.” dedi.

Mehmet Tosun Birer Birer Hepsini Tarihe Gömecektir

Meydanda ailesinin de olduğunu belirten Mehmet Onur Şahbaz sözlerine şöyle devam etti;

“Hepimize bir terbiye verildi. Bizlere verdiğimiz sözleri tutmamız konusunda bir terbiye verildi. Tuttuğumuz yeri bırakmamamız konusunda bir terbiye verildi. Öyle eğitim aldık. Bize doğru insan olma, memlekete hizmet etme, Atatürk’ün peşinde gitme, Cumhuriyet’e sahip çıkma, Bodrum’a sahip çıkma eğitimi verildi. Biz de bunun için mücadele ettik. 49 yaşımdayım, ömrü hayatımda yaşadığım en büyük gururları sizlere verdiğim sözleri yerine getirdiğimde, karşınıza çıktığımda yaşadığım gururla yaşadım. Bundan daha büyük bir manevi huzur yok. Allah sizden razı olsun bana bu hizmetleri yapmak için yetki verdiğiniz için, Allah razı olsun. Şimdi sizden yeniden yetki istiyoruz. 31 Martta yapılacak seçimlerde çok kuvvetli bir belediye başkan adayımız var. Belediyecilik konusunda Bodrum’da marka olmuş, eğitimiyle de, yaptığı hizmetlerle de, yönetimiyle de, şu anda benim onu anlatmama hiç ihtiyacım yok, onun liderliğinde ve önderliğinde çok güçlü bir meclis üyesi kadrosuyla beraber yola çıktık. Ama asıl olan sizin bize vermiş olduğunuz destektir. Bizim arkamızda olduğunuzu hissederek, sizin verdiğiniz güçle beraber bu Bodrum’un çözülemeyecek sorunu yoktur. İddia ediyorum; Mehmet Tosun birer birer hepsini tarihe gömecektir inşallah.” Konuşmasına Mehmet Kocadon’a da yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederek devam eden Mehmet Onur Şahbaz, Kocadon’a büyükşehir belediye başkanlığı yarışında başarılar dileyerek, “O bizim gururumuzdur, her zaman da arkasında olacağız” dedi. Mehmet Onur Şahbaz’ın ardından tekrar halka seslenen  Mehmet Tosun destek isteyerek, “Hep birlikte başarmak için çalışmaya devam ediyoruz” dedi. Mehmet Tosun ve ekibi, miting alanından ayrılırken de vatandaşların sevgi ve destek sözleriyle uğurlandı.