Gündoğan Halk Kütüphanesi Yenilendi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Kent Konseyi Gündoğan Mahalle Meclisi Kadın Çalışma Grubu tarafından yeniden hazırlanan Gündoğan Halk Kütüphanesinin açılışını yaptı.  Açılışa Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Kent Konseyi Başkanı Mustafa Demiröz, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, CHP Bodrum Kadın Kolları Başkanı Emel Çakaloğlu, Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi Sorumlusu Rezzan Şebin, Bodrum Kent Konseyi Gündoğan Mahalle Meclisi üyeleri, Gündoğanlı vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
Gündoğan Halk Kütüphanesinin yeniden hazırlanması için kadın çalışma grubu olarak büyük emek verdiklerini ifade eden Bodrum Kent Konseyi Gündoğan Mahalle Meclisi Kadın Çalışma Grubu Temsilcisi Hatice Pehlivan açılışta yaptığı konuşmada, “Kent Konseyi Gündoğan Mahalle Meclisi Kadın Çalışma Grubu adına hepinize hoş geldiniz diyorum. Bu anlamlı günde bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.  Geçmiş yıllardan örnekler vererek kütüphanelerin önemine değinen Köy Enstitüsü mezunu emekli öğretmen İlhan Alkan, “Kütüphaneler, kitaplardan yararlanmak ve okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak için vardır.” şeklinde konuştu.
Bodrum Kent Konseyi Başkanı Mustafa Demiröz de, “Bugün burada çok ulvi bir amaç için toplanmış bulunuyoruz. Bilgi, öğrenme ve irdeleme yapamayan toplumların bugünlerini şekillendirme ve geleceklerini tayin edebilme imkanları yoktur. Vermiş olduğu desteklerden dolayı sayın belediye başkanımıza bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Umarım Gündoğan Halk Kütüphanemiz bilinçli ve akıllı toplumsal gelişimin yolunu açan küçük bir nüve olur.” dedi.