GÜLLÜK BARINAĞI SULAR İÇİNDE KALDI

Güllük Mahallesi’ndeki Hayvan Barınağı’nı yağışla birlikte su bastı. Su dolan bahçede ve kulübelerde çamur içinde kalan hayvanların büyük zorluklar çektiğini ifade eden hayvanseverler, barınağa gereken ilgiyi göstermeyen belediye yönetimine tepki gösterdi…

Büyükşehir Yasası’nın ardından sorumluluğu Milas Belediyesine geçen Güllük Mahallesi’ndeki Hayvan Barınağı, şiddetli yağış sebebiyle su baskınına maruz kaldı. Barınakta gönüllü olarak çalışan hayvanseverler, su baskını karşısında önlem almamakla birlikte su baskını sonrasında da müdahalede bulunmayan belediye yönetimine sosyal medya aracılığıyla tepki gösterdi.
“Güllük Hayvanseverler” ismiyle Facebook’ta grup kuran hayvanseverler, barınaktaki su baskını manzarasını içeren iki videoyu yayınlayarak yetkililere seslendi.
Video kliplere, kısa sürede Milas Belediyesi’ni eleştiren çok sayıda yorum yapıldı.
Belediyenin aylardır sokak hayvanlarına yiyecek ve tedavi desteği yapmadığını öne süren hayvanseverler, “Yeni yılın ilk günlerini yaşarken barınakta yürek burkan bir manzarayla karşılaştık. Yağmurlu havalarda hayvanların su baskınına maruz kaldığını defalarca belediyeye bildirdik. Ancak barınaktaki hayvanların bakımına özen göstermeyen belediyemiz, yine bizleri şaşırtmadı ve rica ettiğimiz önlemleri almadılar. Bu sebeple barınaktaki hayvanlar yine mağdur oldu. İki aydır barınakta resmi olarak tek bir görevli ile hayvanlara bakmaya çalışıyoruz. Hayvanseverler olarak biz elimizden geleni yapıyoruz. Ama Milas Belediyesi üzerine düşen görevi yapmıyor. Ey Milas Belediyesi, biz hayvanseverler sizlere daha ne diyelim ki… Bu belediye yönetimine oy vermemizi beklemeyin!” diye konuştular.