GELECEĞİN MUĞLALI YILDIZLARINDAN İZMİR’DE MUHTEŞEM PERFORMANS

Türkiye’nin en büyük gençlik organizasyonu “fizy 22. Liselerarası Müzik Yarışması”nın eleme etapları İzmir elemeleriyle sona erdi. İzmir Arena’da sahneye çıkan 21 ilden 228 lise muhteşem performansıyla göz kamaştırdı. 3 gün süren ve festival havasında geçen elemelerde Muğla’yı 25 lise temsil etti. Muğlalı liseliler 27 Nisan’daki büyük finale kalmak için Türkiye’nin dört bir yanından gelen liseli müzisyenlerle kıyasıya rekabet etti.

Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde, END Productions tarafından 22 yıldır aralıksız düzenlenen “fizy Liselerarası Müzik Yarışması”nın, 3 gün süren ve festival havasında geçen İzmir elemeleri tamamlandı.

Muğla adına İzmir’de; Yunus Emre Anadolu Lisesi, Özel Fethiye Uğur Anadolu Lisesi, Marmaris Sabancı Anadolu Lisesi, Muğla Gazi Anadolu Lisesi, Bodrum Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Dalaman Bahçeşehir Koleji, Zübeyde Hanım Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Marmaris Çağdaş Bilim Anadolu Ve Fen Lisesi,Özel Fethiye Hatem Anadolu Lisesi, TED Bodrum Koleji , Ortaca Anadolu Lisesi, Belediye Fen Lisesi, Özel Türk Koleji Marmaris Anadolu Lisesi, Muğla Özel Final Temel Lisesi, Marmaris Nurettin Gençalioğlu Anadolu Lisesi ve yarışmaya ortak grup kurarak katılan; ‘’Dalaman Anadolu Lisesi & Dalaman Öztaş Anadolu Lisesi”, “Didim Esra Karakaya Anadolu Lisesi & Zeynep – Mehmet Dönmez Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi” , “Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesi &Fen Bilimleri Lisesi”, “Özel Yönelt Anadolu Lisesi & Muğla Şehit Altuğ Pek Anadolu Lisesi” , “Bodrum Uğur Anadolu Lisesi & Bodrum Anadolu Lisesi”sahne aldı.

Geleceğin yıldız adaylarının muhteşem performansıyla göz kamaştırdığı ve kıyasıya geçen İzmir elemelerinde Muğla’nın yanı sıra; Adana, Amasya, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Hatay,Isparta, İzmir, Konya, Kütahya, Manisa, Sakarya ve Uşak’tan gelen 228 lise yarıştı.

Gençleri profesyonel sahnede ağırlayan ve hayallerini gerçekleştiren yarışmanın büyük finali, çok yakında açıklanacak finale kalan liselerin katılımıyla 27 Nisan’da Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşecek.

Muğlalı Liselileri Büyük Finalde Muhteşem Ödüller Bekliyor

fizy sponsorluğunda gerçekleştirilen, “fizy 22. Liselerarası Müzik Yarışması için 81 ildeki 8.000 liseliyi birbirinden değerli ödüller de bekliyor. Organizasyonun 22. yılında yarışmanın ödülleri arasında, cazip para ödüllerinin yanı sıra, eğitim sponsoru Okan Üniversitesi’nin üç öğrenciye vereceği Üstün Başarı Ödülleri kapsamında burs ödülleri de yer alıyor.