Galaxy S10’un Muhteşem Ekranı, DisplayMate’ten Rekor Puan Aldı

DisplayMate Technologies, kapsamlı bir değerlendirme sürecinden sonra Galaxy S10’un ekranını “şimdiye kadar test ettiklerimiz arasında en doğru renkleri sunan, şu anki akıllı telefonunuzdan, 4K UHD TV’nizden, tabletinizden ve bilgisayar ekranınızdan kesinlikle çok daha iyi bir ekran” olarak tanımladı. Galaxy Note9 ve Galaxy S9 gibi Galaxy S10 da DisplayMate’in kapsamlı testleri sırasında pek çok performans rekorunu kırdı ve sonuç olarak firmanın şimdiye kadarki en iyi “Mükemmel A +” derecesini kazanan son Galaxy cihazı oldu.

Galaxy S10, Galaxy S9 ile karşılaştırıldığında belirgin bir şekilde daha iyi dış mekan görüşü, güç tüketimi, renk doğruluğu ve daha fazlasını sunuyor.

Azami 1215 nit parlaklık seviyesine sahip Galaxy S10 ekranı, kullanıcıların en çok ihtiyaç duyduğu anlarda (örneğin dışarıda ve doğrudan gün ışığı altındayken veya çok fazla ortam ışığı bulunan yerlerde) net ve canlı görüntüler üretiyor. Ayrıca, Galaxy S9’un 1,70 watt güç verimliliğini aşan 1,54 watt güç verimliliğiyle Galaxy S10 ekranı geçen yılki modelden daha parlak olmakla kalmayıp daha fazla enerji tasarrufu da sağlıyor.

Yüksek dinamik aralıklı (HDR) video için yeni nesil açık standart HDR10 + teknolojisini destekleyen ilk mobil ekran olan Galaxy S10 ekranının rekor düzeyde renk doğruluğuna sahip olduğu DisplayMate tarafından doğrulandı. Öte yandan, DCI-P3 renk aralığında 0.4 puanlık JNCD derecesi, Galaxy S9’un 0.7 JNCD puanını da ileriye taşıyor. Bu, Galaxy S10 ekranının DisplayMate’in raporuna göre, “mükemmelden neredeyse ayırt edilemeyen” bir görüntü kalitesi sunduğu anlamına geliyor.

Çalışmalara göre mavi ışık insanların iyi bir gece uykusu alma yeteneğini olumsuz etkiliyor.Galaxy S10, mavi ışığı yüzde 42 oranında azaltan yerleşik teknolojiyle kullanıcıların gözlerinin korunmasına yardımcı oluyor.Ekran rekor derecede düşük mavi ışık çıktısıyla dünya çapında faaliyet gösteren Alman test ve sertifikasyon kuruluşu TÜV Rheinland’dan “Göz Rahatlığı” sertifikasına da sahip. Konvansiyonel akıllı telefon OLED ekranları kabaca yüzde 12 mavi ışık yayarken bu oran Galaxy S10 ekranında yalnızca yüzde 7. Bu oran sektördeki en düşük seviye.

DisplayMate Technologies Başkanı Dr. Raymond Soneira, raporunda ekranın sunduğu önemli gelişmeleri saydıktan sonra “Özellikle etkileyici ve önemli olansa Samsung’un OLED ekran performansını 2010’dan beri her yeni Galaxy modelinde sistematik olarak iyileştirmesi oldu” diyor. Galaxy S10 bu geleneğe yeni ve heyecan verici bir bölüm ekliyor ve Samsung’un pazardaki en etkileyici ekranları geliştirme kararlılığının altını çiziyor.

Yeni modellerin tavsiye edilen perakende satış fiyatları; Galaxy S10 için 6,599TL, Galaxy S10+ için 7,499TL ve Galaxy S10e için 5,499TL olarak açıklandı.