ESMA EZENEL’DEN BİR PROJE DAHA “TÜKETEN DEĞİL PAYLAŞANIZ”

Bodrum’da çeşitli projelere imza atmış çeşitli sivil toplum kuruluşlarında kurucu üyelik ve dernek ve federasyonlarda da başkanlık yapmış olan Esma Ezenel  ASKI projesi ile pek çok kişiyi mutlu etmeye devam ediyor.

Bir okulu ziyareti sırasında götürdüğü ayakkabılardan yola çıkarak yelpazesini genişleten ve dolaplarında kullanmadıkları fazlalıkları hediye ederek ihtiyacı olanlarla buluşturan bir proje. Severek aldığınızda atmaya kıyamayıp dolabın bir köşesine koyduğunuz,  sizin için de mutlaka değerli olan eşyalarınız  toplanıyor ve Bodrum’da ihtiyacı olan gençlere hediye ediliyor…İşte Askı projesi bunun için başlatıldı. Önce Konacık’da başlatılan proje tüm ilçe genelindeki okullarda uygulamaya konulacak. Pilot okulda uygulanacak olan sistem öğrenciler öğretmenleri ile birlikte hediye edilen kıyafetlerden ihtiyacı olduklarını seçecek ve sadece kendisinin bilgisi dahilinde ihtiyaçlarını karşılayacak. İsimler aldıkları ürünler asla kimseyle paylaşılmayacak. Amaç tüketen değil paylaşan bir toplum yaratmak. Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin’le projesini paylaşan Ezenel ilk olarak Konacık Şehit Türkmen Tekin İmam Hatip Lisesinden Askı projesini başlatıyor. Ve belki de tüm Muğla’da uygulamayı başarırız diyor Esma hanım ve bir anısını paylaşıyor “Daha önce bambinin ayakkabılarını götürmüştüm ve öğrencilerin kıyafet ihtiyacı var mı dediğimde olmaz mı dediler etkinliği organize edip  iki araç dolusu kıyafet götürdük yetkililer bize bir oda verdiler kıyafetleri oraya yerleştirdik. Şimdi öğrenciler öğretmeniyle gelip oradan ihtiyacı olan kıyafeti alıp kimse görmeden gidecek. Bodrumda bulunan okullardaki öğrencilerde ihtiyaç fazlası kıyafetlerini  liseli gençlerimize hediye edecek. ..

Engelli vatandaşlar ile ilgili yüzlerce projeye imza atan ve hepsini başarı ile tamamlayan Esma Ezenel  federasyonla ilgili çalışmalarına devam ettiği  gibi aynı zamanda 2019 yerel seçimlerinde İYİ Parti’den Bodrum Belediyesi meclis üyeliğine de aday olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Haber: Gülay Ece Harmandaoğlu