Datça’da Yaralandı Bodrumda Tedavi Ediliyor…

Datça’da iki  köpeğin saldırısı sonucu vücudunda derin yaralar oluşan Ahmet Kürşat Ağa, Sahil Güvenlik Komutanlığı koordinesindeki 112 Acil Sağlık ekiplerince, Bodrum Deniz Kurtarma Derneğine ait “Yaşam” adlı tam donanımlı deniz ambulansıyla Bodrum Devlet Hastanesine nakledildi.

Hastanede müdahale edilen Ağa, yaklaşık 4 saat süren plastik cerrahi operasyonu geçirdi. Baba Mesut Ağa, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunun çok büyük badire atlattığını söyledi. Ağa, “Oğlumun boynunda, suratında, kolunda ve sırtında çok derin yaralar mevcut. Bu mağduriyeti kimsenin çocuğunun yaşamasını istemiyorum. Allah kimseye böyle acı göstermesin.” dedi. “O anı hatırlamak bile istemiyorum”Yasaklı köpeklerin sokaklardan toplanıp barınaklara alınması gerektiğine işaret eden Ağa, şöyle konuştu:”Çok zor bir süreç geçiriyoruz. Çocuğumun şu an için çok şükür hayati tehlikesi yok ancak tetkikleri devam ediyor. Oğlum 7. sınıfa gidiyordu, okullar başladı ama bu durumda en az 15-20 gün eğitiminden geri kalacak. Bu olayın psikolojik bir süreci olacak. Bunu nasıl atlatacağız?  Maddi olarak da buna yeterli bir aile değiliz.  Buna gücümüz nasıl yetecek, nasıl üstesinden geleceğiz bilemiyoruz.”Çocuğunu köpeklerden kendi çabalarıyla güçlükle kurtardığını vurgulayan Ağa, “Çok büyük psikolojik sıkıntılar çekiyoruz. Atlatması çok zor olacak. O anı hatırlamak bile istemiyorum.” ifadelerini kullandı.  Alınan son bilgilere göre; saldırıda bulunan köpeklerin sahipli ve İtalyan Mastif “cane corso” cinsi yani pitbull benzeri köpekler olduğu ve sahiplerinin gözaltına alınıp bırakıldığı da öğrenildi.

Ayrıca 01 Şubat tarihinde  sosyal medya hesabında bir paylaşım yapan  iş yeri sahibi bir vatandaş Datça  Şenkaya kavşağında başıboş gezen sokak köpekleri tarafından saldırıya uğrayan bir kedinin resmini paylaşmıştı. Oldukça agresif olan köpeklerin elinden kediyi alamadığını belirten ve bunu kedilere yapan çocuklarımıza ne yapmaz diye uyarıda bulunan esnaf ne yazık ki bir şekilde haklı çıktı. yetkililerin bu konuda önlem almaları başıboş köpeklerin bir an önce barınaklara alınması ve sahipli olan saldırgan köpeklerin de takip edilmesi yaşanan olayların engellenmesi açısından büyük önem taşıyor.