Datça’da Badem Çiçeği Festivali

Datça’nın en harika zamanlarıdır, badem çiçekleriyle papatyaların buluştuğu zamanlar. Bu güzelliği beraber yaşamak için, Datça Badem Çiçeği Festivali bu yıl ilk kez düzenlenecek! Üç gün sürecek Festival, birbirinden güzel etkinliklerle size Datça doğasını ve yöresel ürünleri deneyimleme imkanı sunuyor.
PROGRAM
Datça Yarımadası’nda 3 farklı lokasyonda Panayır Alanı kurulacak: Palamutbükü, Cumhuriyet Meydanı ve Eski Datça.
Festival Panayır Alanları’nda badem ürünleri satışından, yöresel yemeklere, doğal üretim workshoplarından, Datça’da üretilen el işi takı ve hediyelik ürünlere, yöreye has dans gösterilerine pek çok etkinlik sizleri bekliyor.
Datça Yarımadası’nı daha iyi deneyimlemeniz ve keyifli vakit geçirmeniz için pek çok etkinlik de düzenlenecek.
– Badem Çiçekleri Fotoğraf Turu
– Fotoğraf Yarışması
– Doğa Yürüyüşü
– Knidos Gezisi
– Şarap Tadımı
TURLAR
KNİDOS – PALAMUTBÜKÜ TURU
Süre : 5-6 saat
Gezimizde ilk olarak merkezden kalkacak otobüslerle Akdeniz’le Ege’nin birleştiği noktada kurulmuş, rüzgarları, doğası, Afrodit heykeli ve limanlarıyla ünlü Knidos Antik Kentini ziyaret edeceğiz. Knidos’tan badem ağaçlarının en yoğun olarak bulunduğu yolda fotoğraf çekimleri için duraklarımız olacaktır. Buradan Palamutbükü’ne geçerek isteyenler ile vadiden aşağı doğru 4-5 kmlik bir yürüyüş yaparak Palamutbükü Limanında kurulu Panayır Alanına varacağız. Burada çeşitli etkinliklerle keyifle vakit geçirdikten sonra Haytbükü’nde yemek yiyerek turu sonlandıracağız.
HIZIRŞAH – ESKİ DATÇA TURU
Süre : 4-5 saat
Merkezden kalkacak otobüslerle Hızırşah’a ulaşacağız. Hızırşah’ta bulunan Hızırşah Kültür Evi’ni Sanat Tarihi konusunda eğitimli bir Arkeolog eşliğinde gezeceğiz. Sonrasında badem ağaçları arasında yürüyerek fotoğraf çekimleri için belirli noktalarda molalar vereceğiz ve Eski Datça’ya varacağız. Eski Datça’da taş evler arasından yürüyerek Panayır Alanına geleceğiz. Panayır Alanında vakit geçirdikten sonra yine otobüslerle merkeze döneceğiz.
ŞARAP TURU
Süre : 2-3 saat
Knidos Şarapçılık’ta müzik dinletisi eşliğinde şarap tadımı etkinliği Detaylara www.bademcicegifestivali.com websitesinden ulaşabilirsiniz. Tur programlarına kayıt, rezervasyon ve sorularınız için: selam@bademcicegifestivali.com 0252 712 4499

Tur esnasında çektiğiniz fotoğraflarla Badem Çiçeği Fotoğraf Yarışması’na katılabilirsiniz.Detaylara www.bademcicegifestivali.com websitesinden ulaşabilirsiniz.

Tur programlarına kayıt, rezervasyon ve sorularınız için:
selam@bademcicegifestivali.com
0252 712 44 99