D Marine Turgutreis’te Yıldız Yağmuru

13 Ağustos 2017 Bodrum Müzik Festivali etkinliklerinde yıldız yağmuru Müzik severlere inanılmaz bir gece yaşatacak.

Emma Shapplin & Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası

Turkcell Sahnesi, D-Marin Turgutreis
13 Ağustos 2017, 21:00 de Konser verecek.

Opera ve rock müziği birleştiren, sınır tanımayan sesini Orta Çağ İtalyan Edebiyatı’nın hamurunda yoğuran Fransız soprano Emma Shapplin Carmine Meo (1997) ve Etterna (2002) albümlerinden ateş, hava, su ve toprağa dokunduğu antik masallarını, Atina Akropol, Olimpia ve Kremlin Sarayı’ının ardından bu kez Bodrum’da anlatmak için geliyor. Konser ülkemizin en önemli orkestralarından Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşliğinde, Devlet Çok sesli Korosu’nun 7 yıllık sanat yönetmeni ve şefi Cem’i Can Deliorman yönetiminde gerçekleşecek.

Gün Batımı Konseri: Semplice Quartet
D-Marin Turgutreis Amfi Tiyatrosu
13 Ağustos 2017, 19:00
Semplice Quartet, oda müziğine sevgilerini, 2009’da kurdukları dörtlüyle yalın ve içten bir müzikal dile ve kalıcı dostluk hikayesine dönüştürmeyi başarmış. İlk kez Brüksel Kraliyet Akademisi’nde verdikleri konserle dikkat çeken grup üyeleri, Apple Hill Chamber Music Center’ın verdiği bursla Amerika’da Lenny Matcznyski ile çalışma ve konser verme fırsatı buldu. 2016 Donizetti Klasik Müzik Ödülleri töreninde “Yılın Oda Müziği Grubu” seçilen bu özel dörtlü, festivalin ilk gün batımı konseriyle Bodrum’da olacak.
Dalida
Cinemarine Açık Hava Sineması, D-Marin Turgutreis
13 Ağustos 2017, 23:00
Film Gösterimi
Film, henüz 23 yaşındayken Paris Olympia’da ilk konserini veren ve performanslarıyla çağının ötesine geçen, ne var ki 1987’de trajik bir şekilde aramızdan ayrılan şarkıcı Dalida’nın hikayesini anlatıyor. Yönetmen koltuğunda Lisa Azuelos oturduğu filmin senaryosu Lisa Azuleos ile Dalida’nın kardeşi ve yapımcısı Orlando’ya ait. Kahire asıllı İtalyan şarkıcı Dalida’yı Sveva Alviti’nin canlandırdığı film, onu aynı zamanda içsel bir arayışla çıktığı Hindistan yolculuğu ve disko müziğin altın yıllarına geri dönüşüyle de ele alıyor. Bu üç etkinlikte festival programı içinde 13 Ağustosta sizleri bekliyor.