Bodrum Ziraat Odası Başkanı Melengeç Güven Tazeledi..

Bodrum Ziraat Oadası 3’üncü Olağan Genel Kurulu  BODTO’da gerçekleşti. Tek liste ile gidilen genel kurulda mevcut başkan Mehmet Melengeç’in listesi yeniden seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan olağan genel kurulda divan başkanlığına İsmail Atıcı, başkan vekilliğine Recep Akdeniz, katip üyeliklerine ise Ulaş Göçmen ve Sabahattin Bilginer seçildi. Divan başkanı İsmail Atıcının gündemi okumasının ardından mevcut başkan Mehmet Melengeç kürsüye gelerek odanın 4 yıllık faaliyetlerini açıkladı. Melengeç konuşmasında “Bodrum’a Ziraat Odası kazandırmak için uzun bir çaba gösterdik ve bu 2014 yılında çözüme ulaştı. Burada birçok kurumun büyük katkıları oldu. 2014 yılında kurulan odamız tarım çalışmalarına başladı. 2015 yılında yaptığımız genel kurul sonrasında Bodrum’da tarım fuarı gerçekleştirdik. Çiftçilerimizin daha verimli daha başarılı emeğinin karşılığını almak içinde iyi tarım uygulamaları, organik tarım uygulamaları konularında çalışmalar gerçekleştirdik. Bu çalışmaları her yıl fuarlara katılarak daha verimli olması için çalışmalar yaptık” dedi.

Oy kullanma işlemi 17.00’a kadar devam ederken, toplam 30 üye oy kullandı. Mehmet Melengeç başkanlığında olağan genel kurula sunulan listede asil adaylar ise şu isimlerden oluştu;

Recep Akdeniz, Ali İhsan Tepe, Mehmet Erzurumlu, Halil Kocaköse, Günay Baltutan, Hasan Abay, Altan Zağlı, Alim Şiray, Mustafa Akdaş, İbrahim Acaröz, Altan Ertürk, Emre Sönmez, Mustafa Tulup, Hasan Girgin, Hüseyin Mandalinci, Günay Şanlı, Ahmet İnceoğlu, Günay Günay, Özgür Özaltın, Mümtaz Ünlü.