Bodrum Denizciler Derneği Genel Kurul Seçimlerinde Erol Erdoğan ve Listesi Kazandı..

Bodrum Denizciler Derneği’nde yapılan seçimli genel kurulunda 3 dönemdir görev yapan başkan Mustafa Demiröz ile Erol Erdoğan’ın listelerinin yarıştı. Yapılan seçimde Erol Erdoğan’ın listesi seçimi farkla kazandı.

Oasis AVM içerisindeki Nurol Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen genel kurul, sabah saatlerinde İstiklal Marşı okunması ile başladı. Divan heyetinin oluşturulmasının ardından faaliyet raporları ve tahmini bütçe okunup ibra edildi. 3 yıl ve üzeri aidatlarını ödemedikleri için üyeliklerine son verilen üyelerin bakiye borçları ve durumları görüşüldü. Yurtdışı fuarlara katılan üyelerin yol, yemek ve konaklama giderlerinin belgelendirmek kaydıyla dernek bütçesinden ödenebilmesi için yönetim kuruluna yetki verilmesi görüşüldü. Denizciler Derneği’nin üyesi olduğu Denizcilik Federasyonu delegeleri seçildi.

Derneğin yönetim, denetim ve disiplin kuruluna aday olan asil ve yedek üyelerin tanıtımı yapılmasının ardından seçime geçildi. Oy kullanma işlemi saat 17.00’a kadar sürerken toplam 1096 üye oy kullandı. 7 oy geçersiz sayılırken, 714 oy alan Erol Erdoğan’ın listesi seçimi açık farkla kazandı. Mustafa Demiröz’ün listesi ise 375 oy aldı.

Seçim sonrası bir teşekkür konuşması yapan Mustafa Demiröz, “Görev yaptığımız 3 dönem boyunca bizlere gösterdiğiniz teveccüh ve bu güzide dernekte görev yapma şerefini bize bahşettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Erol Erdoğan ise yaptığı konuşmada “İnşallah sizlere layık olmaya çalışacağız. Bu derneği hep beraber yükselteceğiz. Sadece bu ekiple değil, hepimiz hep beraber çalışıp, hep beraber yükselteceğiz. Tek bir amacımız var, Bodrum Denizciler Derneği’ni bir adım daha öteye taşımak. İyi fikirleri ve düşünceleri olan arkadaşlarımızı her zaman aramıza bekleriz. Bizlere yol göstersinler, her zaman beraberiz. Divan başkanımıza ve geçmiş dönem başkanımız Mustafa Demiröz ve yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. Seçimli olağan genel kurul sonunda 2 başkan adayı da birbirlerini kutlayarak basına fotoğraf verdiler.

Erol Erdoğan’ın listesindeki yeni yönetim kurulu asil üyeler şu isimlerden oluştu:

Semra Bilgili, Metin Akbaş, Bilgün Gündaş, Bülent İbrahim Turan, Erdem Duran, Fethi Kasırga, Hasan Hüseyin Koç, Hasan Zeybek, Süleyman Köylü, Şevket Nalbantoğlu.

Denetim Kurulu asil üyeleri: Reşat Uzun, Murat Çetok, Hasan Çeleptaş

Disiplin Kurulu asil üyeleri: Mazlum Ağan, Uğur Özsarsılmaz