Bodrum Acı Ot Festivali EMITT Turizm Fuarında tanıtılıyor.

Bodrum’da 24 – 25 Mart tarihleri arasında Bodrum Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Oyder işbirliği ve desteği ile gerçekleştirilecek olan Bodrum Acı Ot Festivali,  25 – 28 Ocak tarihleri arasında düzenlenen EMITT Turizm Fuarı’nda tanıtılıyor.  Bodrum yarımadasının ve Türkiye’nin en büyük lezzet buluşması olmayı hedefleyen Bodrum Acı Ot Festivali, EMITT’te Bodrum Belediyesi’nin destekleri ve Bodrum Ticaret Odası’nın organizasyonluğunda kurulan Bodrum standı içerisinde yer buldu. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde açılışı yapılan EMİTT Turizm Fuarı’nda tanıtılmaya başlanan Bodrum Acı Ot Festivali, Bodrum tanıtım çalışmalarına yerel ve kültürel açıdan katkı sunmayı hedefliyor.  Fuarda, festival işbirlikçileri; Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Ortakent Yahşi Güzelleştirme ve Mavi Bayrak Derneği (OYDER) Başkanı Ahmet Aras, BODTO Meclis Üyesi Toros Demirdöven ve Bodrum Acı Ot Festivali Organizasyon Komitesi Başkanı Serkan Ceylan, festival tanıtım standının önünde bir araya geldi. Festival heyeti, etkinlik hazırlıkları hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Festival süresince Ortakent Köy içinde yer alan iki ana meydan ve ana cadde trafiğe kapatılarak yerli üreticilerin toplayacakları doğal otlar ( Acı Ot, Baldıran, Deli Kenker, Turp, Tilkişen, Ada marulu vbz.) ve yöresel ürünlerin yanı sıra Bodrum’a özel birçok gizli kalmış yöresel tatlar ziyaretçiler ile buluşacak.

Bu lezzetlerden bazıları:

– Deli Kenker Dolması

– Külür

– Çetimek Pidesi

– Havanda İncir – Çetimek

– Mart Mantarı kavurması

– Sakızdırık Köftesi

– İlabada Dolması

Festival süresince Bodrum yarımadasında yerli üreticilerin ürettikleri sütten, çökelek peynirine, zeytinyağından sabuna kadar özenle seçilen tüm doğal ürünler de ziyaretçiler tarafından temin edilebilecek. Ayrıca el işi ve kültürel değeri olan yöresel kıyafet ve hediyelikler de sergilenecek. Tüm gün boyunca açık olacak festival alanına çeşitli yöresel eğlence ve şovlarda eşlik edecek.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi almak ve iletişim kurmak için www.aciotfestivali.com web sitemizi ziyaret edebilir ya da info@aciotfestivali.comadresine mail atabilirsiniz.