Bitez’de miting gibi mahalle toplantısı

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, seçim çalışmaları kapsamında Bodrum’u karış karış gezmeye devam ediyor. Mahalle toplantıları kapsamında Bitez’de vatandaşlarla bir araya gelen Mehmet Tosun, diğer ziyaretlerinde olduğu gibi Bitez’de de sevgi gösterileriyle karşılandı.

Bitez Melengeç Kafe’de düzenlenen Bitez Mahalle Buluşmasına Mehmet Tosun ile birlikte İYİ Parti ilçe Başkanı Nevzat KaNber, İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi Adayları, partililer ve Bitez’de yaşayan vatandaşlar katıldı.

Kendisine gösterilen yoğun ilginin ardından konuşmasına geçen Mehmet Tosun, Bitez’de yaşayan kadınlar başta olmak üzere mahalledeki herkesi mutlu edecek projeleri olduğunu söyledi. Yarımada genelinde olduğu gibi Bitez’in de belediyecilik hizmetleri konusunda büyük sıkıntılar çektiğine değinen Mehmet Tosun, sorunları bildiklerini, bu sorunları çözmek içinde güçlü bir kadroyla göreve hazır olduklarını söyledi.

“Göreve Geldiğimizde Mazeret Üretmeyeceğiz…”

Mehmet Tosun, Regaip Kandilini kutlayarak başladığı konuşmasında şunları söyledi;

“Evet beş yıl geçti. Beş yıl içerisinde Bodrum’da Bitez’de ne değişti? Sorunlarımız artarak devam etti. Bugün geldiğimiz noktada Bodrum Yarımadası 171 bin insanımızın yaşadığı ve beraberinde 171 bin konutun ve işyerinin yer aldığı hormonlu büyüyen, vahşi yapılaşmaya betona yenik düşmüş, her geçen gün doğasını çevresini kaybeden bir Bodrum Yarımadasıyla karşı karşıyayız. Altyapı sorunlarımız çözülememiş, derelerimiz ıslah edilmemiş, katı atık depolama tesisimiz beş yıl içerisinde çözülememiş ve özellikle yaz aylarında çıkan yangınlar sonucu vatandaşımız zehir soluyor. Değerli arkadaşlarım sorunlarımızla birlikte büyüyoruz. Bize dediler ki büyükşehir oldunuz ama adı gibi büyük ve anlamlı hizmetleri alamadığımız beş yılı geride bıraktık. Buradan açık yüreklilikle ifade ediyorum; Göreve geldiğimiz takdirde mazeret üretmeden, büyükşehir belediye başkanı hangi partiden ve kim seçilirse seçilsin, beraber yola çıktığımız meclis üyelerimizle birlikte iyi ilişkiler ve diyaloglar geliştirmek suretiyle Bodrum’umuzun sorunlarını çözeceğiz. Bitez’imizin sorunlarını çözeceğiz. Bitez’in sorunlarını biliyorum. Hem Konacık’ta yaşamamdan hem de buraları sık sık dolaşmamdan dolayı, özellikle önümüzdeki 31 Mart’tan sonraki süreçte hemen bitişiğimizdeki bu dere, kimin yetkisinde olursa olsun derhal ıslah edilecek, bunun sözünü veriyoruz.”

“O Cadde Projelendirilerek Kültür, Sanat Merkezi Olacak…”

Mehmet Tosun konuşmasında, Bitez Köy İçi Mevkiinden geçen Cumhuriyet Caddesi’ni projelendireceklerini belirterek, “O Caddemizi restore edeceğiz. Aynı Bodrum’umuzun Kumbahçe’deki sokaklar gibi, maviyle, beyazla, begonville buluşturacağız. Ve o sokak yılın 12 ayı el sanatlarının üretildiği, sergilendiği, değişik yöresel ürünlerin satışının yapıldığı ve yılın belli zamanlarında önemli kültür sanat etkinliklerinin yapılacağı bir alan olarak düzenleyeceğiz.”

“Bitez’de İmarla İlgili Sorunlar Olduğunu Biliyoruz”

Bitez’de imarla ilgili sorunların olduğunu bildiklerini belirten Tosun; “İmar planlarımızı yeniden ele alacağız. Mağduriyetler varsa ortadan kaldırılacak. Narenciye bahçelerinin arasındaki yolları aynen koruyacağız. Genişletmeyeceğiz, özellikle üstüne basarak söylüyorum; Bu konuda son günlerde kafanızın karıştırılmaya çalışıldığının farkındayım. Burası Konacık değil, Konacık daha geniş bir alan, burada bizim narenciye bahçelerimiz var, onların arasındaki yolları koruyacağız. Birlikte oraları güzelleştireceğiz, derelerimizi ıslah edeceğiz ve artık sel baskınları Bitez’imizin kaderi olmayacak. Bunun haricinde kesinlikle narenciye bahçelerimizi koruyacağız. Mandalina bahçelerimizde mandalina ağaçtan düşmeden proje üreteceğiz. Oradan elde ettiğimiz ürünleri değerlendireceğiz, bununla ilgili örnek uygulamalarda var zaten bölgemizde.” Dedi.

Mehmet Tosun Bitez’de ve Yarımada genelinde yapacaklarını halka anlattığı konuşmasında birçok önemli sorunu ve çözümlerinin dışında yapacakları projelerden bazılarını Bitezlilere anlattı. Tosun konuşmasının sonunda belediye meclis üyesi adaylarını tek tek Bitezlilere tanıttı.

Mehmet Tosun konuşmasının ardından Bitezlilerin yoğun ilgisi ve desteği arasında Bitez’den ayrıldı.

Bitez’de miting gibi mahalle toplantısı