Başkan Gürün Basın Emekçileri ile Bir Araya Geldi

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Muğla genelinde görev yapan basın emekçileri ile bir araya geldi.

Muğla’nın 13 ilçesinde vatandaşların doğru, tarafsız haberlerle bilgilenmesi için çalışan basın emekçileri Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği basın buluşmasında merkez ilçe Menteşe’de bir araya geldi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün’ün ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmaya CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Muğla’nın 13 ilçesinde görev yapan basın emekçileri ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter ve daire başkanları katıldı. Muğla Büyükşehir Belediyesi basın buluşmasında ilk söz alan Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti başkanı Cem Kaytan 31 Mart yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine tekrar seçilen Dr. Osman Gürün’ü tebrik etti ve yeni dönemde de birlikte olacaklarını söyledi. Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut’ta cemiyet olarak 30.yaşlarını kutladıklarını, basın buluşmalarının daha sık yapılması gerektiğini söyledi ve il genelindeki meslektaşları ile kendilerini bir araya getirdiği için Başkan Gürün’e teşekkür etti.

Başkan Gürün; “Muğlamızda 5 yıl sevgi ve barış diliyle hizmetlere devam edeceğiz”

31 Mart yerel seçimlerinin ülkemizde ve özellikle Muğla’da demokratik bir ortamda geçtiğini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün önümüzdeki 5 yılın sevgi, hoşgörü, barış diliyle ve Muğla’ya hizmetlerle geçeceğini belirtti. Başkan Gürün; “Öncelikle tüm basın emekçilerimize seçimlerde göstermiş oldukları çalışmalar için teşekkür etmek istiyorum. Aktörleri fazla olan demokratik bir ortamda geçen seçimi geride bıraktık ve vatandaşlarımızın teveccühleri ile tekrar Büyükşehir Belediye başkanlığı görevine seçildim. Ülkemizde ve Muğlamızda seçimlerde değişimler yaşandı. Seçimlerin değerlendirmesi yapıldı, yapılıyor. Bizler de ilk meclisimizi yaptık, sevgi içerisinde yolumuza devam ediyoruz. İstanbul’daki seçimlerde de vatandaşlarımızın oyları, partililerimizin mücadelesi ile mazbata verildi. YSK’da en kısa sürede itirazları sonuçlandırmalı ve seçim ülke gündemimizden çıkmalı.

Başkan Gürün; “Genel Başkanı’mıza yapılan hain saldırı ülkemizin demokrasisine, huzuruna yapılan bir saldırıdır.” Ankara’da şehidimizin cenazesinde CHP Genel Başkanı’mıza yapılan saldırı sadece sayın Kılıçdaroğlu’na yapılmadı. Ülkemizin demokrasisine, huzuruna yapılan bir saldırıdır. Ben kendisini takdirle karşılıyor ve teşekkür ediyorum çünkü bu saldırıdan sonra itidalini koruyarak ülkenin huzura kavuşması ve karışıklığa uğramaması için çok sakin ve vakur davrandı. Hepimizin şehidinin cenazesine o katılır, bu katılır, bunu yasaklıyorum deme hakkına kimse sahip değil. Genel Başkanı’mıza tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.

Başkan Gürün; “Seçim atmosferi geride bırakılarak ülkemizin huzuru, mutluluğu için tüm partiler bir araya gelmeli”

31 Mart yerel seçimlerinden herkesin ayrı ayrı alacağı dersler var. İktidar ve muhalefet partileri vatandaşlarımızın sandıkta verdiği mesajı aldı. Bundan sonra ülkemizin gerçek sorunu olan ekonomiye yönelinmeli ve gönlümden geçeni söylüyorum tüm partiler ülkemizin huzuru için bir araya gelmeli. Seçimlerde farklı isimlerle yapılan ittifaklardan sonra söylenen Türkiye İttifakı söyleminin birlik, beraberlik, demokrasi, ekonomik ve hukuk olarak altı doldurulmalı, ortak akılla kararlar alınmalı.