izy 22. Liselerarası Müzik Yarışması”nın elemelerine Muğla’dan 25 lise temsil katılacak.

Türkiye’nin en büyük gençlik organizasyonu “fizy 22. Liselerarası Müzik Yarışması”nın eleme etabı, İstanbul ve Ankara’nın ardından 4-5-6 Nisan tarihlerinde İzmir Arena’da gerçekleşecek İzmir elemeleriyle tamamlanıyor. 24 ilden 228 okulun sahne alacağı ve 3 gün sürecek elemelerde Muğla’yı 25 lise temsil edecek. Muğlalı liseliler, 27 Nisan’daki büyük finale kalmak için Türkiye’nin dört bir yanından gelen liseli müzisyenlerle kıyasıya rekabet edecek.

Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde END Productions tarafından 22 yıldır aralıksız düzenlenen “fizy Liselerarası Müzik Yarışması”nın eleme heyecanı İzmir’de devam ediyor. “Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu” ödülüne sahip yarışmanın 4-5-6 Nisan tarihlerindeki İzmir elemelerinde, 24 ilden toplam 228 okul sahne alacak. İzmir Arena’da gerçekleşecek ve 3 gün sürecek elemelerde Muğla’yı 25 okul temsil edecek.

Muğla adına bu sene; Yunus Emre Anadolu Lisesi, Özel Fethiye Uğur Anadolu Lisesi, Marmaris Sabancı Anadolu Lisesi, Muğla Gazi Anadolu Lisesi, Bodrum Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Dalaman Bahçeşehir Koleji, Zübeyde Hanım Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Marmaris Çağdaş Bilim Anadolu Ve Fen Lisesi,Özel Fethiye Hatem Anadolu Lisesi, TED Bodrum Koleji , Ortaca Anadolu Lisesi, Belediye Fen Lisesi, Özel Türk Koleji Marmaris Anadolu Lisesi, Muğla Özel Final Temel Lisesi, Marmaris Nurettin Gençalioğlu Anadolu Lisesi ve yarışmaya ortak grup kurarak katılan; ‘’Dalaman Anadolu Lisesi & Dalaman Öztaş Anadolu Lisesi”, “Didim Esra Karakaya Anadolu Lisesi & Zeynep – Mehmet Dönmez Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi” , “Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesi &Fen Bilimleri Lisesi”, “Özel Yönelt Anadolu Lisesi & Muğla Şehit Altuğ Pek Anadolu Lisesi” , “Bodrum Uğur Anadolu Lisesi & Bodrum Anadolu Lisesi” sahne alacak.

Muğla’nın yanı sıra İzmir’de bu sene; Adana, Amasya, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Hatay, Isparta, İzmir, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Sakarya, Uşak, Yozgat ve Zonguldak’tan gelen binden fazla liseli yarışacak.

Muğlalı Liselileri Büyük Finalde Muhteşem Ödüller Bekliyor

fizy sponsorluğunda gerçekleştirilen, “fizy 22. Liselerarası Müzik Yarışması için 81 ildeki 8.000 liseliyi 27 Nisan’daki büyük finalde, birbirinden değerli ödüller de bekliyor. Organizasyonun 22. yılında yarışmanın ödülleri arasında, cazip para ödüllerinin yanı sıra, eğitim sponsoru Okan Üniversitesi’nin üç öğrenciye vereceği Üstün Başarı Ödülleri kapsamında burs ödülleri de yer alıyor.

Nakit Para Ödülleri:

Yarışmanın “İcra” dalında ilk üçe giren gruplar için:
1.lik ödülü: 10.000 TL

2.lik ödülü: 7.500 TL

3.lük ödülü: 5.000 TL

Orkestra / Sahne Performansı dallarında ilk üçe giren gruplar için:

1.lik ödülü: 6.000 TL

2.lik ödülü: 4.000 TL

3.lük ödülü: 2.000 TL

Kız Solist / Erkek Solist / Enstrüman dallarında ilk üçe giren yarışmacılar için:

1.lik ödülü: 3.000 TL

2.lik ödülü: 2.000 TL

3.lük ödülü: 1.000 TL

Okan Üniversitesi Üstün Başarı Ödülleri:

Birincilik Ödülü: Okan Üniversitesi Konservatuvarı %100 Eğitim Bursu

İkincilik Ödülü: Okan Üniversitesi Konservatuvarı % 70 Eğitim Bursu

Üçüncülük Ödülü: Okan Üniversitesi Konservatuvarı % 50 Eğitim Bursu

Bu kategorilerin dışında Basın Özel Ödülü ve Jüri Özel Ödülü kategorilerinde bir lise ve bir öğrenciye plaket verilecek.

Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgiye http://fizy.com/lmy adresinden ulaşmak mümkün.