10 Ülkeden 30 Gönüllü Genç Çevre Projesi için Bodrum’da bir Araya Geldi.

Bodrum Dans Kulübü – Gençlik ve Kültür Sanat Merkezi AB ofisinin hazırladığı doğa sanatları projesi için Avrupa’nın 10 farklı ülkesinden 30 gönüllü genç 1 Mart’ta Bodrum’da bir araya geldi.

Dış İşleri Bakanlığına bağlı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından fonlanan Yaratıcılığını Keşfet isimli AGH projesi için Bodrum’da buluşan Yunanistan, Ermenistan, Rusya, Litvanya, Slovakya, Macaristan, Hırvatistan, İtalya, İspanya ve Portekiz’li gençler Bodrum’u mümkün olduğunca çevre dostu yapmak için 31 Mart tarihine kadar Bodrum’da kalacaklar. Geri dönüşüm, yemek atıklarının azaltılması ve plastik kullanımını azaltmak için yerel halk ile beraber çalışmalar yürütecek olan gönüllü gençler, Cennet Koyu’nda doğa sanatı eserleri yaparak çevre koruması ve ekolojik yaşamın önemine de dikkat çekmeye çalışacaklar.Doğadan elde ettikleri malzemelerle sanat objeleri oluşturarak ve yeşil yaşam tarzı hakkında farkındalık yaratmak için Türk gönüllüler ile çalışacak olan Avrupalı gençler, projeyi Bodrum’un içinde ve dışında daha büyük kitlelere duyurabilmek adına sosyal medya da dahil olmak üzere kampanyalar düzenleyerek atölye çalışmaları yapacaklar.

Bodrum Dans Kulübü başkanı Fatih Özvezneci;  “Gönüllülerimiz şu anda büyük bir özveri ile çalışıyorlar. 23 Mart Cumartesi günü saat 15.00 de oluşturduğumuz doğa sanatı eserlerini tanıtmak için basınımızı ve halkımızı Cennet Koyuna davet ediyoruz.” dedi…

10 Ülkeden 30 Gönüllü Genç Çevre Projesi için Bodrum’da bir Araya Geldi.